Sociální pracovníci zprostředkovali většině lidí z ubytoven nové bydlení

Z 224 ubytovaných, kterým končí nájemní smlouva se soukromým provozovatelem na ubytovně Klíšská a na Modré, se podařilo vyřešit bydlení pro 168 lidí.

Koordinovanou činností všech pracovníků sociálních odborů magistrátu a jednotlivých městských obvodů se podařilo zprostředkovat bydlení pro 91 lidí a rozjednáno je dalších 77 klientů. K řešení tak zbývá posledních 56 obyvatel.

„Vidím za tím obrovský kus práce sociálních pracovníků a za jejich odvedenou a nelehkou práci moc děkujeme. Minulý týden zbývalo 131 lidí a dnes 56. Skvělá práce. Zbývá ještě týden, a jak máme informace, nabídky bydlení stále jsou. Nikdo na ulici zůstat nemusí, pokud si sám takovou možnost nezvolí,“ řekl 1. náměstek primátorky Jiří Madar.

„Dle informací sociálních pracovníků 16 osob nekontaktovalo nikoho z úřadu ani obvodů a neprojevují žádný zájem o pomoc. Pro zbylých 40 lidí, s nimiž sociální pracovníci komunikují, nabídky na bydlení existují. Je třeba, aby ubytovaní naslouchali našim pracovníkům, nenechali se ovlivňovat aktivisty a přijali nabídky k bydlení. Nedopusťme, aby obyvatelé byli rukojmí těch, kteří šíří nepravdu a poplašné zprávy a svými mediálními projevy se pouze zviditelňují,“ vyzývá primátorka města Věra Nechybová.

Ačkoliv jsou ubytovny stále bez výrazné změny, odliv jejich obyvatel je podle sociálních pracovnic očekáván, mnozí mají nové smlouvy skutečně od 1.7. Osobní zodpovědnost za své bydlení nesou ti, kteří jen vyčkávají a svoji situaci neřeší.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz