Sociální pracovníci zprostředkovali většině lidí z ubytoven nové bydlení

Z 224 ubytovaných, kterým končí nájemní smlouva se soukromým provozovatelem na ubytovně Klíšská a na Modré, se podařilo vyřešit bydlení pro 168 lidí.

Koordinovanou činností všech pracovníků sociálních odborů magistrátu a jednotlivých městských obvodů se podařilo zprostředkovat bydlení pro 91 lidí a rozjednáno je dalších 77 klientů. K řešení tak zbývá posledních 56 obyvatel.

„Vidím za tím obrovský kus práce sociálních pracovníků a za jejich odvedenou a nelehkou práci moc děkujeme. Minulý týden zbývalo 131 lidí a dnes 56. Skvělá práce. Zbývá ještě týden, a jak máme informace, nabídky bydlení stále jsou. Nikdo na ulici zůstat nemusí, pokud si sám takovou možnost nezvolí,“ řekl 1. náměstek primátorky Jiří Madar.

„Dle informací sociálních pracovníků 16 osob nekontaktovalo nikoho z úřadu ani obvodů a neprojevují žádný zájem o pomoc. Pro zbylých 40 lidí, s nimiž sociální pracovníci komunikují, nabídky na bydlení existují. Je třeba, aby ubytovaní naslouchali našim pracovníkům, nenechali se ovlivňovat aktivisty a přijali nabídky k bydlení. Nedopusťme, aby obyvatelé byli rukojmí těch, kteří šíří nepravdu a poplašné zprávy a svými mediálními projevy se pouze zviditelňují,“ vyzývá primátorka města Věra Nechybová.

Ačkoliv jsou ubytovny stále bez výrazné změny, odliv jejich obyvatel je podle sociálních pracovnic očekáván, mnozí mají nové smlouvy skutečně od 1.7. Osobní zodpovědnost za své bydlení nesou ti, kteří jen vyčkávají a svoji situaci neřeší.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.