Search
Close this search box.

Sociální odbor uspořádal další respitní pobyt pro děti z pěstounských rodin

O jarních prázdninách ve dnech 5. až 9. března pořádal odbor sociálních věcí magistrátu města v Mladé Boleslavi každoroční zimní respitní pobyt pro děti z pěstounských a poručnických rodin. V letošním roce byl vybrán penzion Pila ve Zlaté Olešnici (obec nedaleko Jablonce nad Nisou).

Zlatá Olešnice se rozkládá na stranách podél potoka Zlatník, ve kterém se rýžovalo zlato, břehy potoka jsou lemovány olšemi. Odtud tedy pochází název obce, jejíž horní část spadá do chráněné oblasti Jizerských hor, s nejvyšším kopcem Javorníkem.

Pobyt dětí byl zahájen celotáborovou hrou „Olešnická olympiáda“ s tradičním zapálením pochodně s olympijským ohněm a pozdní odpolední seznamovací procházkou do okolí penzionu. První den děti zakončily výrobou vlajek pro svá olympijská družstva, do kterých byly rozděleny. Děti se mohly rozcvičit v tělocvičně při obecním úřadu, zahrát si kolektivní sportovní hry a splnit první disciplínu – překážkovou dráhu. Po obědě bylo možné díky pěknému počasí splnit druhou disciplínu – bobování, kterou si všechny děti moc užily. Večer se pak děti mohly těšit na koupání v bazénu a pak na výrobu batůžků za pomocí různých textilních technik (barvy, fixy, připravené šablony). Pro děti je vždy připraveno více variant, kdy si mohou mimo hlavního plánovaného výrobku vytvořit nebo vymodelovat i výrobky, které byly vyráběny na dřívějších akcích pořádaných pro pěstouny. Mimo jiné se vyráběly „bambulákové panenky“, letadýlka, obrázky, malovalo se i na dřevo. Na středu byl pro děti přichystán výlet autobusem do Jiřetína, do muzea a výrobny hraček. Děti zde v rámci prohlídky dostaly v plátěném pytlíčku malé dřevěné díly, ze kterých si mohly vyrobit libovolnou dřevěnou hračku, což je mile překvapilo. Výlet byl zakončen společnou fotografií, která bude dětem spolu s ostatními fotografiemi z pobytu rozdána na památku na jejich zimní pobyt v Olešnici. Večer měly děti opět k dispozici bazén, obdobně jako na druhý den ve čtvrtek, po bobování na nedalekém kopci. Diskotéka spolu s uhašením olympijského ohně a vyhlášením vítězů jednotlivých disciplín byla naplánována na čtvrtek večer. Děti obdržely diplom a medaile spolu s věcnými cenami. Radost dětem udělala i prodloužená večerka.

Dětem se pobyt opět velice líbil – atraktivní byl pro ně zejména vnitřní bazén, který byl k dispozici prakticky po celý týden. Poděkování náleží nejen všem sociálním pracovnicím, které se pobytu zúčastnily, ale také i majiteli Penzionu Pila, který se o všechny „táborníky“ postaral skvělou kuchyní, zajištěním ubytování a také pomocí při zajištění tělocvičny. Mnoho z dětí se již začalo hlásit na respitní pobyt pořádaný v srpnu. Děti zde již mají mnoho kamarádů, znají se a těší se na sebe.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient