Sochy světců na morovém sloupu v Poličce jsou zpět

K soše sv. Karla Boromejského se na morový sloup se vrátily v pátek 2. listopadu další sochy, a to sv. Václav a sv. Vít. Doplnily tak chybějící sochy na poličské barokní památce, která se chystá na své znovuvysvěcení po rozsáhlých opravách. Na morový sloup byl v pátek umístěn i restaurovaný historický erb. Do 16. listopadu, kdy proběhnou velké oslavy při příležitosti dokončení restuarování mariánského sloupu, se ještě vrátí i kopie sochy sv. Šebestiána.

Svěcení mariánského sloupu začíná v pátek 16. listopadu od 16:00 hodin na Palackého náměstí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak