Sobotní závody v Sokolově uzavřou komunikace

(Aktualizováno před )

V pátek 22. a v sobotu 23. června 2018 pořádá Městský dům kultury Sokolov oblíbenou akci Hurááá, prázdniny. Každoročně je součástí Sokolovský 1/4 maraton a Mezinárodní soutěž ohňostrojů. Pořadatel letos nachystal několik novinek. Tradičně je ale nutné počítat s dopravním omezením. Uzavírky přinesou zejména běžecký závod a Barevný běh, letošní novinka. Potrvají však jen pár minut.

Sokolovský 1/4 maraton startuje v sobotu 23. června 2018 v 11 hodin dopoledne. Startem i cílem bude tradičně sportovní hřiště u ISŠTE. Trasa pro běžce bude značená páskami a zábranami. Dopravy se závod dotkne na trase od Okresního soudu směrem k dopravnímu terminálu až k odbočce na Citice. Trasa pak pokračuje kolem Ranžíru, v Citicích přes most cyklostezkou zpátky do Sokolova. Právě tato část bude v průběhu celého závodu cyklistům zcela uzavřená. Od finančního úřadu se pak poběží přes Staré náměstí kolem OD Výběr k zámeckému parku, městské tržnici a ulicí Nábřežní, Rokycanova přes Lobezský potok na nábřeží Petra Bezruče k Hornickému domu. Tady bude silniční doprava svedena do levého jízdního pruhu. Naproti tomu silnice v ulicích Odboje a Pionýrů před I. základní školou bude až do konce závodu uzavřena úplně. Trasa Sokolovského 1/4 maratonu.

Letos do běžného provozu částečně zasáhne rovněž Barevný běh, nově připravená akce. Tříkilometrový zábavný závod startuje ve 14 hodin na Starém náměstí, kde bude rovněž cíl. Omezení jsou ale v tomto případě velmi krátká. Týkají se například ulic Zámecká, Rokycanova, nebo Rooseveltova. Chodci pak nepřejdou na chodníky v Husových sadech, zámeckém parku a v ulicích Husitská a Jeronýmova. Trasa Barevného běhu.

Pohádková putovní hra pro děti Se Sokolníčkem do pohádky, která začíná v areálu Bohemia ve 13 hodin, pak zcela uzavře in-line dráhu. A to až do 17 hodin.

Na vše budou dohlížet dopravní policisté a regulovčíci.

Internetové registrace končí 21. června 2018 o půlnoci.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz