Sobota v Táboře patřila složkám Integrovaného záchranného systému

Sobotní den v Táboře patřil složkám Integrovaného záchranného systému. Návštěvníci, kteří v době mezi desátou a patnáctou hodinou zavítali do odpočinkové zóny Komora na Sídlišti Nad Lužnicí, si mohli prohlédnout moderní techniku Policie ČR, Hasičského záchranného sboru a Zdravotnické záchranné služby a shlédnout dynamické ukázky zákroků všech těchto složek.
Den s IZS
V doprovodném programu, který probíhal po celý den, měli své místo i táborští strážníci. Na jejich stanovišti si účastníci akce prohlédli nejen vybavení a techniku, ale například i služební vozidlo, na jehož kolo si zájemci mohli zkusit nasadit tzv. botičku. K dispozici byl analyzátor alkoholu v dechu, o který projevili zájem jak dospělí, tak i děti. Na své si přišli zejména fanoušci střílení, kteří si své umění prověřili na dvou střelnicích. Na první z nich se střílelo ze vzduchovek do terče nesoucího motiv této akce. Terč si jako trofej odnesl každý na památku. Na druhé střelnici byly cílem padací terče v podobě prasátek, které bylo zapotřebí zasáhnout z revolverů flobert. Velký zájem byl tradičně o měření rychlosti radarem. Jeho obsluha se po celý den prakticky nezastavila. Památeční fotografie z měřícího přístroje s titulkem obsahujícím dosaženou rychlost žádali od strážníků malí i velcí řidiči koloběžek i běžci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.