Search
Close this search box.

Soběslav prohrála v Dobříši a končí na osmém místě tabulky

Neuběhla ani půlhodina střetnutí v Dobříši a domácí bojující o udržení si vytvořili luxusní náskok 3:0. „Vůbec jsme nezachytili začátek a od toho se všechno odvíjelo. Velké problémy nám dělaly dlouhé vhazované auty domácích. Po přestávce jsme se zvedli, dokázali snížit na rozdíl jediného gól a závěr zdramatizovat,“ popsal průběh posledního vystoupení nováčka Soběslavi vedoucí mužstva Michal Lemberka.

Ze základní sestavy chyběli spartakovcům Bouchal se Žaldou, příležitost dostali Janoušek s uzdraveným Podráským, který však musel o poločase střídat pro zranění. Naposledy nastoupili brankář Hnilička a M. Mazouch, kteří dopředu avizovali, že po jaru z časových a pracovních důvodů skončí.

Dobříš si po povedeném podzimu a přezimování na páté příčce (25 bodů) zadělala na záchranářské starosti v průběhu jara, kdy prohrála šestkrát po sobě. V derniéře potřebovala získat tři body, aby si uchovala divizní příslušnost. Nakročila k tomu už ve 4. minutě, kdy zužitkoval centr za obranu Karas (v zápise je chybně uveden Pokorný) a střelou k tyči poslal Středočechy do vedení. Deset minut nato přidal po dlouhém autu před branku druhý gól hlavičkující Talůžek. A když další ztrátu míče potrestal výstavní ranou do šibenice Jan Šrain, byl stav 3:0.

Deset minut po obrátce vrátil Soběslav do hry korigující trefou Filip Vaněk, vyhrál souboj o míč s V. Šrainem, přešel přes protihráče a na hranici vápna zamířil přesně svou obávanou levačkou. V 73. minutě se spartakovci dočkali druhé korekce. Po Nohavově rohu snížil na minimální rozdíl po tříminutovém pobytu na hřišti přesně hlavičkující Erik Uličný. Hosté ožili, ale domácí si výsledek pohlídali. Soběslav se ve své premiérové sezoně v divizi neztratila, skončila osmá, nejlépe z kvarteta Jihočechů.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient