Soběslav neprohrála ani s Petřínem, rozhodl až závěr zápasu

Soběslavští hráči hostili naprosto nevypočitatelný tým plzeňského Petřína. Je sice poslední, ale stačil potrápit řadu papírově jasných favoritů. A dokázal to i na půdě soběslavského Spartaku. Skóre bylo na vážkách až do samotného závěru a povinné vítězství jihočeského nováčka, který naplno doma zabodoval i ve čtvrtém jarním střetnutí, se nerodilo vůbec lehce.

Západočeši se překvapivě prosadili už po sedmi minutách. Po rohu zacílil přesně Marek Vohrna – 0:1. To vzalo na delší čas domácím vítr z plachet, a ti se nemohli dostat do hry. Postupně se ale přece jenom rozehrávala středová řada a ukazatel skóre už netrpělivě čekal na moment, kdy bude moci udělat domácím fanouškům radost.

A příležitost k tomu dostal poprvé ve 32. minutě. Tu přišla jeho chvíle. Nažhavila ho k tomu nastřelená tyč Dvořákem a dorážka Filipa Vaňka – 1:1 Ukazateli to udělalo takovou radost, že si znovu poskočil jenom o tři minuty později. A opět zásluhou Vaňka. Postavil se k trestnému kopu a před něj postavili hosté hodně dlouhou zeď. Tu prodloužili i několik domácích a hostující gólman uviděl balon snad až v síti – 2:1. Soběslavský univerzál byl při chuti, ale jásot nad hattrickem mu zkazil po krásné střele do šibenice brankář Petřína.

Ve druhém dějství už byli na hřišti víc vidět domácí a obrana Západočechů se měla co činit. Dva rychlé góly v prvním poločasu jejich vůli zřejmě zlomily, navíc jim pozvolna docházely síly. Svůj úspěch završili domácí pár minut před koncem střetnutí. Pavel Nohava obdržel dlouhý balon za obranu hostí, ale při jeho zpracování byl těsně před velkým vápnem faulován. Hostující Papáček viděl bez milosti červenou kartu a soběslavský středopolař navíc sám nedovolený zákrok potrestal Západočechy krásnou střelou z přímého kopu – 3:1.

Michal Lemberka, vedoucí mužstva Soběslavi: „Dlouho nám trvalo, než jsme se vzpamatovali. Ale pak se to už lepšilo. Určitě nám k vítězství pomohly ty dva slepené góly po půlhodině hry. Ty soupeře definitivně zlomily a pak už nekladli takový odpor. Snažil se sice pořád, ale jejich úsilí končila před naším velkým vápnem. Byly to zasloužené tři body.“

FK Spartak Soběslav – SK Petřín Plzeň 3:1 (2:1)

Branky: 32. a 35. Vaněk, 83. Nohava – 7. Vohrna. Rozhodčí: Radina – Hocek, L. Eibl. Delegát: Schröter. ČK: 0:1 82. Papáček. Diváků: 263.
Soběslav: Kuník – Chotovinský, Suchan, Boháč, Hromada – Bouchal – Vaněk (90. Wimmer), M. Mazouch, Nohava (87. Uličný), Žalda (84. Maršík) – Dvořák (67. Šmídmajer). Trenér Radek Hajič