Search
Close this search box.

Sníh může přijít, TS Hlučín mají nachystáno

Na zimní údržbu místních komunikací v Hlučíně, Bobrovníkách a Darkovičkách je vše nachystáno, hlásí TS Hlučín. V případě potíží se lidé mohou obrátit na non-stop linky.

„I v zimním období 2018/2019 bude zimní údržba probíhat podle operačního plánu, který schválila Rada města Hlučína na svém zasedání v pondělí 1. října,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí a komunálních služeb Soňa Prášková.
Operační plán zimní údržby mimo jiné určuje časový postup údržby jednotlivých komunikací podle jejich důležitosti, protože nelze odklízet sníh najednou ze všech silnic. Zajišťovat zimní údržbu místních komunikací budou pracovníci obchodní společnosti TS Hlučín, jejíž dispečerská služba funguje nepřetržitě 24 hodin denně včetně dnů pracovního klidu.
Společnost TS Hlučín ale nedělá údržbu státních silnic. Silnice v ulicích Ostravské (I/56) a Opavské udržuje Ředitelství silnic a dálnic, o ulice ČSA, Vřesinská, Jandova, Celní, Písečná a Osvoboditelů se stará Správa a údržba silnic Moravskoslezského kraje.
Na údržbu silnic a odklízení sněhu má městská obchodní společnost TS Hlučín k dispozici čtyři traktory s radlicemi a sypači, dva obdobně vybavené malotraktory, jeden speciální sypač s radlicí a dva vozy pro ruční posyp. Vozový park doplňuje jeden traktorbagr, dva smykem řízené nakladače a dva ručně vedené, motorové shrnovače sněhu. Pro případ kalamity jsou uzavřené smlouvy s majiteli další potřebné techniky.
Ve skladech má firma 220 tun drceného kamene a 390 tun strusky, které se používají jako posypový materiál. V roce 2017, kdy byly mírné zimy, stála zimní údržba 1,165 milionu korun, letos už je vyčerpáno 1,178 milionu korun a další materiál se bude nakupovat. Předpokládané náklady na rok 2018 tak jsou 1,5 až 1,6 milionu korun. Hlučín se snaží chovat ekologicky, proto k posypu místních komunikací běžně nevyužívá sůl. Zapotřebí je ale na některých exponovaných místech, například na zastávkách městské hromadné dopravy. Připraveno ale mjusí být větší množství soli i pro případ kalamity, letos je to 25 tun.
Aby mohli pracovníci TS Hlučín v případě potřeby odklízet sníh, musí jim k tomu řidiči vytvořit podmínky. „Všechny řidiče motorových vozidel důrazně žádáme, aby v zimním období neodstavovali svá auta na chodnících a na komunikacích v místech, která k tomu nejsou určená, protože tím značně ztěžují a často i znemožňují řádné provádění zimní údržby,“ požádal ředitel Šťastný. Společnost TS Hlučín bude v této zimní sezoně úzce spolupracovat s Městskou policií Hlučín na zajištění průjezdnosti komunikací pro odklízecí techniku.
Společnost TS Hlučín udržuje ve městě celkem 51,5 km místních komunikací, 52 km chodníků a 23 389 čtverečních metrů ostatních ploch včetně schodišť.

Kontakty pro případy nenadálých či kalamitních situací:
Pracovní dny 7.00 – 14.00: 595 043 591 – dvůr TS Hlučín v ulici Markvartovické, 595 041 445 – správa TS Hlučí.
Mimo pracovní dobu a ve dnech pracovního klidu: 603 715 279 – dispečink, vrátnice provozovny TS Hlučín v ulici Markvartovické.
Sídlo vedení TS Hlučín ulice Úzká 3, Hlučín

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient