Smutné odcházení Tomáše Berdycha, který dokázal více než hokejisté v Naganu

(Aktualizováno před )

Ne, Tomáš Berdych ještě nekončí s kariérou. Ještě tento úspěšný český tenista může třeba vyhrát nějaký ten menší turnaj či se dostat přes pár kol v grandslamu. Ale je pravděpodobné, že to bude jeho maximum.

V tuto chvíli je jisté, že se příští týden nepředstaví na největším turnaji roku ve Wimbledonu. Důvodem jsou bolavá záda, která ho trápí už nějaký čas a zatím bohužel Berdych nenašel recept na to, jak je vyléčit.
A právě zdraví bylo vždy to, co Berdycha drželo v popředí tenisového žebříčku. Nyní bude hodně klesat, protože se mu odepíše spousta bodů za loňské semifinále ve Wimbledonu.

Smutné odcházení v titulku nesouvisí s propadem v žebříčku níž a níž, ale spíše jde o to, že jednou opustí tenisové kurty hráč, který nebyl doceněn fanoušky. Ano, nevyhrál žádný Grand slam, ale zato šest let za sebou ukončil tenisový rok v první desítce, což je velký počin. Možná větší než výhra našich hokejistů v bájném Naganu před dvaceti lety, protože tenis je narozdíl od hokeje světový sport, který znají v mnoha státech.
Berdychovi je často vyčítána i povaha “studeného čumáku”. Je mu předkládán vzor v Radku Štěpánkovi, který svými emocemi maximálně vybičoval české tenisové arény při daviscupových zápasech. Ano, Berdych je jinačí, ale zas by se nemělo zapomínat, co dokázal právě v Davis Cupu. Kolik let hrál tuto týmovou soutěž, což žádný jiný světový tenista nedělal. A dvakrát jí v letech 2012 a 2013 se Štěpánkem vyhrál! A možná i právě kvůli tomu, že se vždy obětoval pro “český dres”, už mu nezbývaly síly na velké turnaje.

Zkrátka Tomáš Berdych je nedoceněný skvělý český sportovec a až jednou opravdu skončí, časem si uvědomíme, jak skvělého světového tenistu Česko mělo. Při pohledu na ostatní hráče to s budoucností českého mužského tenisu nevypadá nejlépe…Ale to je zase na jiný článek.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz