Smůlu měli pražští Panthers, s Kadaní prohráli těsně 6:7

Ve sváteční sobotní odpoledne se Muži A vydali do Kadaně, kde chtěli napravit reputaci po nedávných nepovedených výkonech. Základní pokyny zněly jasně a kladl se důraz na to, aby se dodržovaly a soustředění trvalo po čas celého zápasu, což hráčům v předchozích utkáních dělalo značný problém.
Z organizačních důvodů měl být nástup uskutečněn dříve než za normálních okolností, takže se tomu také přizpůsobila rozcvička. Bohužel se nakonec začalo o dalších 10 minut později. Během nástupu měl proslov trenér domácího celku k nedávné události v týmu, kdy jeden z hráčů byl napaden a v současné době bojuje o život v nemocnici. Tým chce svému hráči pomoct, a proto vybrané dobrovolné vstupné bude věnováno tomuto hráči. Nutno podotknout, že i náš mužský tým zraněnému hráči z vlastní iniciativy nemalou částkou přispěl.

Utkání začalo velice svižně a již po prvních 6 minutách jsme vedli 2:0 po gólech Daňka a Tomeše v oslabení. Jakoby nám to takto stačilo a zbytek třetiny jsme se přizpůsobili hře soupeře a přestali hrát to svoje. Čehož Kadaň využila a do šaten se šlo za stavu 3:2 pro domácí tým.

Druhá třetina se nesla v duchu té první, kdy jsme si nedokázali udržet balon, kloudně si nahrát či jsme nesmyslně ztráceli mičudu ve středním pásmu. Napadání domácího celku nám dělalo leckdy problém s přechodem na útočnou polovinu. Kati odskočili na tříbrankový rozdíl. Následně Kolář z trestného střílení proměňuje a dává tak svému týmu ještě šanci. Divákům se však nezamlouvala práce rozhodčích a tak začali hlasitě a někdy i sprostě nadávat hráčům, rozhodčím a vesměs všem přítomným. Je to až smutné, co někteří diváci předvádějí na takovýchto zápasech, kde jsou navíc ještě přítomny děti, které to bezpochyby do budoucna poznamená. Druhá polovina třetiny byla z našeho pohledu aktivnější a pohlednější, což mohlo pramenit z upravení sestavy a stáhnutí na dvě lajny. Ke konci třetiny Kolář ještě upravuje skóre opět z trestného střílení na příznivějších 5:4 pro Kadaň.

Poslední periodu jsme započali stále na dvě lajny, kdy se pár hráčů prostřídalo. Úkoly zněly jasně – střelba a důraz. Šancí bylo na obou stranách hodně, zejména na té naší, ale ne a ne tam něco spadnout, až skoro v polovině třetiny Tomešova střela zapadla k tyčce Ciotovy branky. Mírné polevení Katů využil následně Daněk a srovnal na 6:6. Tlak ke konci třetiny z naší strany byl velký, ale bohužel stačilo malé zaškobrtnutí a vedení se zase ujali domácí. Bohužel ani hra v šesti nepomohla našim hochům prolomit stávající smůlu.

FBC DDM Kati Kadaň – Panthers Praha 7:6

Komentář trenéra domácích Lukáše Miličky: „Opět jsme dokázali že nejsme tak marný, když chceme, dokážeme makat celé utkání, skóre bylo vyrovnané jen díky sporným nájezdům, ale jsme lidi! Zelí je to doma! Mír a lásku.“

Komentář trenéra hostů: „Po rychlém začátku jsme se nechali ukolébat a přestali hrát tu svojí hru, která nám vyhovuje a přizpůsobili jsme se soupeři. V případě, že nedokážeme plnit základní pokyny a udržet soustředění po celou dobu utkání, tak není o čem. Děkujeme soupeři za zápas a Zelímu přejeme brzké uzdravení.“