Search
Close this search box.

Smůla pokračuje, chomutovští hokejisté nevyzráli na Spartu

Piráti odjeli k šestému kolu Tipsport extraligy do hlavního města, kde vyzvali pražskou Spartu. Chomutovští se i po inkasovaném gólu v oslabení drželi na dostřel, jenomže pětadvacet vteřin před koncem prvního dějství se prosadil Petr Vrána. Po bezgólové prostřední třetině se domácí prosadili ještě dvakrát, což rozhodlo o třech bodech. Čestnou trefu svěřenců Vladimíra Růžičky zaznamenal útočník Ivan Huml, jenž tak přibližně minutu před koncem sebral Matěji Machovskému čisté konto.

Hned v úvodu utkání dobře pálili v jedné situaci Stanislav Dietz a Juraj Valach, ani jeden ale nevyzrál na Matěje Machovského. Před polovinou dějství mohli hrát Piráti přesilovku, jenomže do pár vteřin přišel faul i z jejich řad. Hra ve čtyřech na obou stranách branku nepřinesla, takže se skóre změnilo až v přesilovce Sparty.

Pražané předvedli povedenou souhru na jeden dotek, kterou zakončil do odkryté části klece Petr Kumstát – 1:0. V sedmnácté minutě si na Dietzovu vyraženou ránu najížděl Jan Havel, který pražského brankáře nepřekonal. Pětadvacet vteřin před koncem Sparta využila nedůrazu v pirátské obraně a Petr Vrána zvýšil vedení svého týmu – 2:0.

Do druhé části svěřenci Vladimíra Růžičky nevystoupili dobře, ale pro jejich šestí všechny zmatky ukončil v brankovišti Aleš Stezka. O chvíli později vypálil Jaroslav Mrázek, jehož vyraženou střelu se snažil dorazit Martin Šťovíček. Po polovině střetnutí Stanislav Dietz nebyl daleko přesilovkové trefě, jenomže jeho rána skončila na tyčce.

Za pár momentů mohl snížit Marek Tomice, jenž ale z prostoru mezi kruhy netrefil puk ideálně. Stejně tak dopadlo i přečíslení dva na jednoho, když Pavel Klhůfek neprotlačil přihrávku na Petra Koblasu. Před koncem dějství selhal na druhé straně v dobré pozici Lukáš Klimek, jenž přestřelil chomutovskou klec.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se hostům podařilo dobře ubránit oslabení, na což však nenavázali v přesilovce, která zůstala nevyužita. Na opačném konci kluziště Aleš Stezka potřetí kapituloval, ránu Tomáše Pavelky z osy hřiště přezkoumal videorozhodčí, a Sparta tak zvýšila své vedení – 3:0.

Potom, co Pražané ubránili následující oslabení, promluvil do skóre ještě Miroslav Forman, jenž po individuální akci zakončil ránou na vzdálenější tyčku – 4:0. O čestný zásah Pirátů se postaral v čase 58:53 Ivan Huml, který zakončil povedenou kombinaci kolem branky – 4:1.

HC SPARTA PRAHA – PIRÁTI CHOMUTOV 4:1

HC SPARTA PRAHA: Machovský – Blain, Kalina, Pavelka, Košťálek, Gregorc, Delisle – Kudrna, Vrána, Říčka – Jarůšek, Klimek, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát – Černoch, Sill, Smejkal – Beran.
PIRÁTI CHOMUTOV: Stezka – Jank, Mrázek, Dietz, Knot, Štich, Valach – Skokan, Růžička, Sklenář – Vantuch, Huml, Tomica – Havel, Klhůfek, Koblasa – Stránský, Šťovíček, Dlouhý.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient