Search
Close this search box.

Smetanovy sady ve Vyškově nabízí prostor i pro méně tradiční sporty

Nejenom tradiční míčové sporty, ale i třeba workout, parkour, pétanque nebo loni nainstalovaný discgolf. Snaha vtáhnout do sportovního areálu ve Smetanových sadech další podstatnou část vyškovské veřejnosti je patrná od samého začátku. V okolí zimního stadionu tak po dvouletém úsilí vznikla nová víceúčelová plocha, která uspokojí milovníky hned několika sportovních odvětví.

Nabízí workoutové hřiště, parkourové prvky nebo hřiště pro děti i hru pétanque. Práce byly rozdělené na dvě etapy, aktuálně končí i druhá z nich. Ve středu 26. září se novinka dočkala slavnostního dokončení. „Přinášíme i doposud chybějící služby, samozřejmě mám na mysli zejména veřejné toalety, po kterých návštěvníci parku volali. Právě toalety jsou tvořené sestavou montovaného kontejneru. Unimobuňky jsou na ploše tři, toalety jsou v té prostřední. Opláštěné jsou takovým materiálem, aby barevně ladily se zimním stadionem,“ konstatoval starosta Vyškova Karel Goldemund s tím, že v případě toalet kromě části pro ženy, pro muže a pro zdravotně postižené nechybí samostatná přebalovací místnost. Automat u vstupu bude na mince, lidé se na toalety dostanou za pět korun.

Při pohledu z terasy restaurace zimního stadionu je pak vlevo kontejner se zázemím pro tenisty, vpravo pak se zázemím pro hřiště volejbalu. „Z novinek je ale patrné, že nepodporujeme pouze nejpopulárnější kolektivní sporty, Smetanovy sady nově lákají i na méně známé aktivity. Právě workoutové hřiště doplněné o parkourové prvky nebo tři hřiště pro pétanque něco takového přesně splňují,“ uvedl starosta Goldemund. Nechybí hřiště s dvěma basketbalovými koši či dětské hřiště s atrakcemi, které je rozdělené na dvě části.

Prostor navazuje na venkovní terasu restaurace. Posezení od sportovišť odděluje takzvaný gabion, což je drátokamenný prvek. Metr vysoká stěna je spojená silným drátem do pravidelného tvaru a vysypaná kamenivem. „Jednotlivá hřiště velmi vhodně doplňují celou lokalitu v okolí zimního stadionu, pevně věřím, že uspokojí všechny věkové kategorie. Samozřejmostí jsou pak přístupové plochy, stojany na kola, lavičky, stolky nebo odpadkové koše, nechybí sadové úpravy,“ doplnil starosta města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient