Služební pes Connor zadržel muže, který je podezřelý ze závažného trestného činu

(Aktualizováno před )

Patnáct minut před půlnocí ze středy na čtvrtek 23. srpna přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o napadení ženy v ulici Na Pavím vrchu v Praze 5. Policistům, kteří během několika minut dorazili na místo události, zraněná žena vylíčila, jak byla před malou chvíli napadena neznámým mužem. Podle jejich slov ji několikrát udeřil kladivem do horní části těla a také do oblasti hlavy. Při tom na ni řval, že ji zabije. Když byl vyrušen oznamovateli, svého jednání zanechal a dal se na útěk. Při něm se ještě pokusil vzít ženě mobilní telefon, to se mu však nepodařilo.

Na místo události dorazili také policejní psovodi s Connorem a Axou, kteří se ihned po příjezdu pustili do prohledávání prostoru přilehlého lesoparku, kam měl podle informací násilník uprchnout. Po několika minutách muže odpovídajícího popisu skutečně nalezli v křovinatém porostu. Nebezpečný násilník se však nechtěl tak lehko vzdát a snažil se policistům uniknout a to i přes opakované výzvy, aby tak nečinil. Na řadu tak přišel Connor, vítěz dubnového přeboru pražských policejních kynologů, který je mimo jiné pro tento druh zákroků vycvičen. Vzhledem k domněnce, že měl být násilník stále ozbrojen kladivem a také, že by mohl využít tmy, aby „zmizel“, vydal psovod povel „zadrž“. Connor tak vyrazil, muže srazil na zem a provedl zákus do pravého lýtka i přesto, že byl několikrát kopnut.

Následně byl muž za pomoci donucovacích prostředků policisty zadržen a po ošetření předveden na policejní služebnu.

Poškozená byla převezena se svými zraněními do nemocnice, kde je v současné době stále hospitalizována.

Celý případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež ve stadiu pokusu, za což v tomto případě hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz