Search
Close this search box.

Službu Senior taxi budou moci využívat senioři i zdravotně hendikepovaní

Novinkou mezi sociálními službami v Mladé Boleslavi bude takzvané senior taxi. „Chceme tak starším či zdravotně znevýhodněným lidem umožnit dostat se za rozumnou cenu k lékaři, na úřady nebo třeba na poštu. Proto jim nabídneme možnost zavolat si senior taxi. Klienti této služby zaplatí za jednu cestu dvacet korun, ovšem abychom jim mohli jízdu garantovat, musí si službu objednat 24 hodin předem. Bude také nutné, aby se prokázali klientskou kartou, která bude vydávána zdarma na stejných místech jako městská karta, ovšem bude odlišena výrazným žlutým pruhem,“ vysvětlila principy fungování náměstkyně primátora Zdeňka Veškrnová.

Pro vydání této karty se lidé budou muset prokázat občanským průkazem, respektive průkazkou ZTP či ZTP+P. Služba je určena výhradně lidem s trvalým pobytem v Mladé Boleslavi, kteří dovršili věk 65 let nebo mají průkaz ZTP, případně ZTP+P.
„Omezena budou také místa, kam mohou lidé senior taxi využít, jde o místa státní správy či samosprávy, zdravotnická zařízení, sídla poskytovatelů sociální péče a podobně. Služba bude poskytována v nepřetržitém režimu 24 hodin sedm dní v týdnu, ovšem pokud si člověk zavolá s tím, že má někde být za půl hodiny, garantovat mu to nemůžeme, pouze pokud bude mít některý vůz aktuálně volnou kapacitu. Stoprocentní jistotu tak bude mít, pokud si službu objedná 24 hodin předem. Za jízdu je považována jedna cesta, tedy například cesta k lékaři. Vůz na klienta nebude čekat, a zpáteční cesta od lékaře domů je považována za další jízdu, tedy za ni zaplatí dalších dvacet korun,“ doplnila Zdeňka Veškrnová.
Doprovod hendikepované osoby má jízdu zdarma, zavazadlo je rovněž přepravováno bezplatně.
Vozy budou opatřeny zařízením PDA, které bude snímat kód z karty při nástupu do auta a při výstupu z něj, město tedy bude mít přesnou evidenci všech jízd včetně údajů z GPS o trase a čase cesty.
Město plánuje začít tuto službu testovat od července, pro širokou veřejnost by měla být v ostrém režimu spuštěna letos v srpnu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient