Search
Close this search box.

Slušní lidé dostali za neslušné chování statisícovou pokutu

Radnice Brno-střed rozhodla o tom, že členové hnutí Slušní lidé dostanou pokuty v celkové hodnotě 126 000 korun kvůli květnovému přerušení kontroverzní divadelní hry Naše násilí a vaše násilí. Týká se to dohromady 25 členů tohoto hnutí. Předseda Slušných lidí Zdeněk Pernica oznámil, že hnutí podalo odpor.

Členové tohoto uskupení přišli během představení Naše násilí a vaše násilí na pódium a přerušili tak tuto hru. Nelíbily se jim především některé kontroverzní pasáže, jako třeba vytažení české vlajky z přirození jedné z hereček či počínání herce, který jako Ježíš znásilňuje muslimku.
Proti této hře se ohradili i kardinál Dominik Duka či prezident Miloš Zeman.

Radnice navrhla pokutu a vysvětlila ji tím, že členové Slušných lidí spáchali přestupek proti občanskému soužití. Pernica se hned vyjádřil, že kdyby se něco podobného opakovalo, zachovali by se stejně a možná i radikálněji.

Naopak na hnutí Slušné lidé podala trestní oznámení bývalá ústavní soudkyně a současná senátorka Eliška Wagnerová.
Celkově přijala policie necelých 20 trestních oznámení ohledně této divadelní hry, avšak ani v jediném případě neshledala, že by se stal trestný čin. I proto nechala konečné řešení na radnici městské části Brno-střed.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient