Sluneční lázně v Jablonci n.N.

K článku v 5plus2 „Sluneční lázně to mají nahnuté. K zemi ale zatím nepůjdou“ z 18.května 2018.

Pán Bůh zaplať, že tu je ještě pár konzervativně smýšlejících lidí, na něž bohudíky narazil sporný projekt Stolínova pavilonu. Jedna ze základních myšlenek konzervatismu je, co není třeba měnit neměnit, v tomto případě nebourat.

Děkuji, že jste zveřejnili nesouhlasný názor Petry Šternové z libereckého pracoviště Národního památkového ústavu „… Sluneční lázně v Jablonci nejsou v ideálním stavu, avšak vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně jednoduchou dřevostavbu a je dochována původní plánová dokumentace, včetně barevného řešení, opravdu byly žluté, byla by rekonstrukce do jejich původního stavu možná a nebyla by ani finančně tolik náročná. …“

Domnívám se, že „Slunky“ patří k historii Jablonce, bez ohledu na to, zda jsou architektonickou památkou nebo ne. Jejich atmosféra je neopakovatelná a je škoda se jí zbavit. Evokuje 20.-30.-tá léta minulého století, což je unikátní. Jablonečané je mají rádi, za malý peníz je lze opravit, aby dál bezproblémově fungovaly a byly cílem relaxačních procházek lidí z Jablonce i okolí.

Prosím, nebylo by pro vás možné zmapovat tristní situaci kolem jabloneckého „Tajvanu“ (vs. „Slunky“) a napsat o tom článek? „Tajvan“ by potřeboval zkultivovat, městské peníze by bylo lépe investovat tam a nikoliv do bourání fungujících „Slunek“ a stavění sporné jejich náhrady.

Zjistila jsem, že stávající provozovatel „Slunek“ je ochoten investovat do jejich opravy, v případě slušné smlouvy s Městem Jablonec n.N., která zaručí, že jeho práce nepřijde vniveč. Připadá mi, že Město Jablonec n.N. nemá snahu nakládat s penězi hospodárně. Hospodárnost je také jedna ze základních myšlenek konzervatismu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.