Search
Close this search box.

Složky IZS nacvičovaly v nošovickém pivovaru likvidaci úniku amoniaku

Pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů se zapojilo ve středu 24.10.2018 do taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému v Nošovicích, jehož cílem bylo likvidovat únik amoniaku (chladicího média) v areálu Pivovaru Radegast a zachránit zraněného zaměstnance ze sklepních prostor.

Simulovaný únik amoniaku byl detekován v chodbě „ležáckého“ sklepa. Z energetického dispečinku byl ihned dálkově uzavřen havarijní uzávěr a událost oznámena na tísňovou linku hasičů. Protože nešlo vyloučit šíření oblaku amoniaku po areálu pivovaru, pomocí podnikového rozhlasu byla vyhlášena evakuace zaměstnanců.

Cvičením byly ověřeny a procvičeny nastavené postupy, které mají provést zaměstnanci pivovaru v případě vzniku mimořádné události, rovněž se vyzkoušela jejich spolupráce se všemi základními složkami IZS – hasiči, Policií ČR a zdravotníky ZZS MSK.

Postupovalo se podle předem zpracované havarijní karty. Profesionální hasiči (stanice HZS MSK Nošovice a Frýdek-Místek) zachránili intoxikovaného zaměstnance, očistili ho v dekontaminační sprše a předali do péče posádky ZZS MSK. Dobrovolní hasiči (Nošovice, Vyšní Lhoty, Frýdek) pomohli s dekontaminací zasahujících kolegů v nebezpečné zóně a vytvořili ochrannou vodní clonu před vstupem do objektu. Policie ČR si ověřila časy potřebné k rozestavení hlídek, které by v případě skutečné události provedly uzávěru oblasti a odklon dopravy na objízdné trasy.

Spolupráce s vedením pivovaru byla podle cvičících záchranářů příkladná. Cvičení potvrdilo, že pivovar Radegast je dobře připraven zvládnout takovou mimořádnou událost.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient