Slovenský reprezentant Lukáš Kozák posílí obranu Energie

Karlovarské zadní řady hlásí změny. Na západ Čech přichází slovenský obránce se zkušenostmi z KHL i reprezentace Lukáš Kozák. Sedmadvacetiletý bek už s týmem absolvoval úvodní trénink.

Sedmadvacetiletý Lukáš Kozák přichází ze slovenského Popradu, za který nastupoval od začátku sezony a v 21 utkáních nasbíral 7 bodů za jeden gól a šest nahrávek. Slovenský obránce bude v Energii působit do konce letošní sezony, jeho smlouva obsahuje navíc roční opci.

„Lukáše jsem trénoval ve Skalici i v Kometě. Když se naskytla možnost přivést ho do Energie, tak jsme toho využili. Věřím, že pomůže mužstvu a zvýší konkurenci v obranných řadách,“ řekl na adresu nejnovější posily hlavní trenér a sportovní manažer Martin Pešout.

Rodák z Martina není pro českého fanouška neznámým jménem. V Česku okusil nejvyšší soutěž v sezoně 2015-16 v dresu Komety Brno, předtím se na skok objevil v Hradci Králové, ještě v době působení klubu v 1. lize. Kozák má zkušenosti i z KHL, ve které oblékl dres bratislavského Slovanu i chorvatského Medveščaku Záhřeb. Dres národního týmu oblékl na mládežnických světových šampionátech do 18 i 20 let, za dospělou reprezentaci odehrál celkem 25 utkání.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak