Search
Close this search box.

Slovenský reprezentant hokejista Tomáš Mikúš bude novou posilou HC Energie

Ofenziva Energie hlásí zajímavou posilu! Útočné řady zelenobílých rozšíří slovenský reprezentant Tomáš Mikúš, který přichází na západ Čech na roční nelimitovaný transfer. Bývalý útočník Nitry už se zapojil do letní přípravy karlovarských hokejistů.

„Tomáše znám z působení ve Skalici, kdy jsem mu v 16 letech dal šanci v Áčku. Jeho kariéra šla nahoru a hned další sezonu už hrál KHL za Slovan Bratislava. Je to přímočarý, dobře bruslící hráč s výbornou střelou,“ popsal novou akvizici v týmu hlavní trenér Martin Pešout.

Mikúš vloni nastupoval v dresu Nitry, se kterou došel až do semifinále slovenské extraligy a vybojoval bronzovou medaili. V 46 zápasech vstřelil 27 branek a byl čtvrtým nejlepším střelcem celé soutěže. „Slibuji si od něj, že do našeho hokeje přinese ten správný „drajv“ a že nám pomůže vylepšit čísla v přesilovkách,“ dodal karlovarský kouč, co od nejnovější posily očekává.

Povedená klubová sezona nenechala klidným ani kouče slovenské reprezentace Craiga Ramseyho, který ho povolal do závěrečného kempu před startem Mistrovství světa. Mikúš se však na dánský šampionát nakonec neprobojoval kvůli zranění.

„Na konci loňského ročníku, který se mu vydařil v Nitře, jen smolně přišel o Mistrovství světa. Pro nás to možná bylo trochu štěstí, protože kdyby ten šampionát odehrál, tak by asi neskončil tady ve Varech,“ popsal Pešout okolnosti příchodu slovenského útočníka.

Tomáš Mikúš je třetí posilou Energie před novým ročníkem extraligy. Už dříve přišli na roční hostování z Brna obránce Lukáš Vágner a útočník Tomáš Havránek. V týmu je navíc na zkoušce i karlovarský odchovanec Marek Švec, který strávil poslední dvě sezony na hostování v Prostějově.

Rodák ze Skalice naskočil do dospělého hokeje už v 16 letech v dresu klubu z rodného města. Na konci sezony 2010-11 si pak zahrál i na Mistrovství světa do 18 let v Německu. O dva roky později se zúčastnil i šampionátu „dvacítek“ v ruské Ufě, to vše v sezoně, kdy už válel v KHL za bratislavský Slovan, kde působil i v ročníku 2013-14.

Poté si na rok odskočil do Finska a následovala štace v Olomouci, kde odehrál dvě kompletní sezony. Oklikou přes Nitru se znovu vrací do české extraligy, tentokrát už v dresu karlovarské Energie. V nejvyšší tuzemské soutěži se navíc bude potkávat i se svým bratrem Jurajem, který působí v Litvínově.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient