Slovácko se definitivně zachránilo, další moravské týmy budou týden v napětí

Slovácko potřebovalo bod pro jistotu záchrany v první fotbalové lize, což se mu povedlo. Zlín ještě nemá stoprocentní jistotu a v příštím posledním kole bude muset ještě zabodovat. To remíza mezi Karvinou a Ostravou pro oba nic nevyřešila, ještě se budou celý týden strachovat kvůli setrvání v naší lize. Pro jednoho z nich se ten strach promění ve smutek ze sestupu…

1. FC Slovácko – Fastav Zlín 1:1 (1:0)

První šance zápasu přišla ve 24. minutě, domácí Sadílek po spolupráci s Navrátilem špatně trefil míč, takže brankář Zlámal neměl se střelou žádný problém. To se však změnilo hned za minutu, kdy už se Sadílek nemýlil. Tentokrát poslal míč přesně k tyči – 1:0.

Za deset minut předvedli domácí další pěknou akci, Reinberk našel zpětnou přihrávkou Daníčka, který střílel na první tyč, ale branku netrefil.

Další šanci viděli diváci až po změně stran, zlínský Železník však mířil jen těsně vedle Hečovy svatyně. 75. minuta mohla přinést druhou branku Slovácka. Po individuální akci Kubaly se dostal míč k Machalíkovi, jeho střela však mířila také těsně vedle.

Vyrovnání přišlo v 79. minutě. Rozhodčí po faulu na Vukadinoviče odpískal penaltu, kterou Železník s přehledem proměnil – 1:1.

Branky: 25. Sadílek – 79. Železník z pen. Rozhodčí: Marek – Moláček, Kříž. ŽK: Daníček, Krejčí – Ekpai, Jiráček, Bačo. Diváci: 6126.

Slovácko: Heča – Juroška, Břečka, Krejčí, Reinberk – Janošek (73. Machalík), Daníček – Navrátil, Sadílek, Petr (85. Zajíc) – Kubala. Trenér: Kordula.
Zlín: Zlámal – Matejov, Bačo, Gajič, Bartošák – Jiráček, Traoré – Ekpai (90. Bijimine), Hnaníček (66. Vukadinovič), Holzer (76. Džafič) – Železník. Trenér: Petržela.

MFK Karviná – Baník Ostrava 0:0

Důležitost utkání oba týmy svázala a divákům mnoho zajímavé hráči nepředvedli. Mezi zajímavé akce můžeme zařídit maximálně jen tu v 7. minutě, kdy ostravský Hlinka poslal po zemi nebezpečnou střelu, kterou ale brankář Berkovec dokázal vytěsnit na roh. Poté se dvakrát hostující Diop dostal do šancí, ale poprvé jeho střela skončila na tyči, při druhé jeho příležitosti se do střely obětavě vrhnul domácí Janečka.

A za zmínění stojí ještě rychlá akce Granečného, který však branku jen přestřelil.

Když Ostrava v příštím kole porazí doma sestupující Brno, nemusí se už ohlížet na to, jak dopadne Karviná v Jihlavě, protože má o jeden bod více.

Domácí trenér Josef Mucha: „V první půli byl Baník fotbalovější a lepší v kombinaci. Po změně stran na nás byla vidět větší bojovnost, začali jsme se dostávat do hry, ale vyloženou šanci jsme si nevytvořili – vlastně jsme pořádně ani nevystřelili na bránu. Když to shrnu, tak za bod asi můžeme být rádi a rozhodne se až v posledním kole. Pokud jsme v posledních týdnech říkali, že není kam couvnout, tak v Jihlavě to už bude opravdu naposledy.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Pro oba týmy to bylo obrovsky důležité utkání. Vítězství jsme ale byli blíž, zároveň musím pochválit defenzivní práci mužstva. Je vidět, že nikdo nechce spadnout, bude to boj opravdu až do posledního kola, na které se budeme od pondělí chystat.“

Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Pospíšil. ŽK: Dreksa, Budínský, Janečka (všichni Karviná). Diváci: 4833.

Karviná: Berkovec – Čolič (80. Šterba), Dreksa, Janečka, Eismann – Šisler (90. Ramírez), Panák – Kalabiška, Budínský, Letič – Wágner (68. Voltr). Trenér: Mucha.
Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Procházka, Fleišman – Fillo, Hlinka, Hrubý (90. Azackij), De Azevedo (71. Granečný) – Poznar (78. Jirásek), Diop. Trenér: Páník.