Slovácko podlehlo v krajském derby Zlínu 0:4

(Aktualizováno před )

Krajské derby mezi Slováckem a Zlínem se modrobílím nepovedlo a porážka 0:4 znamená první domácí prohru v letošní sezoně. Hosté ze Zlína byli od první minuty aktivnější na míči, ale do vedení jim pomohl až pokutový kop z 18. minuty, který proměnil Poznar.

O deset minut později bylo ještě hůř, když z hranice dvaceti metrů napřáhl Bartošák a vymetl šibenici domácí branky. Slovácko v následujících minutách převzalo iniciativu, ale kompaktní obrana zlínských nedovolila kontaktní branku do šatny.

Naděje na bodový zisk se ještě více vzdálila v 54. minutě, kdy Traore našel Železníka a ten přidal třetí branku Zlína. Kalich hořkosti si museli fanoušci na fotbalovém stadionu v Uherském Hradišti vypít až do dna. V 63. minutě vystřelil z úhlu Robert Matějov a míč skončil za zády překvapeného Michala Daňka.

Slovácko mohlo korigovat po šanci Kalabišky, ale jeho zakončení nemířilo mezi tři tyče. Slovácko tak se Zlínem prohrálo 0:4.

1. FC Slovácko – FC Fastav Zlín 0:4