Slezský FC senzačně přestřílel Příbram, vyhrál s pětibrankovým náskokem

Ligová premiéra na stadionu v Městských sadech vyšla fotbalistům Slezského FC parádně. Za hustého deště si Opavští v souboji nováčků bez potíží poradili s Příbrami, které nasázeli pět branek.

Opavě vyšel vstup do utkání skvěle. Hrabina v solidní pozici sice nejprve vychytal Švenger, ale pak už Městské sady bouřily nadšením. Z pravé strany poslal centr do šestnáctky Kayamba a Zapalač se zblízka trefil parádně mimo dosah Švengera.

O dvacet minut později bylo v Opavě ještě veseleji. Kuzmanović rozběhl agilního Kayambu, který si hravě poradil se Švengerem a uklidil balon do sítě. Pak to ale hořelo na opačné straně. Fantiš upadl po souboji s Jursou a sudí Julínek odpískal penaltu. Balon si vzal zkušený Skácel, jenže Šrom vsadil na správnou stranu a ránu příbramského borce vytlačil na roh, který už si Opavští pohlídali.

Úvod druhé půle ale měli Slezané znamenitý. Poprvé v opavském dresu totiž skóroval Pavel Zavadil. Kousek od autové čáry se opřel do míče a fantasticky zakroutil míč na zadní tyč – 3:0. Pak si se střelu Smoly poradil Švenger a Kuzmanović hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.

V závěru úřadovali střídající hráči. Nejprve si střílený centr Janetzkého srazil do vlastní brány záložník Průcha a během nastaveného času po Hrabinově pasu Juřenova střela se štěstím přeplachtila Švengera a zapadla ke vzdálenější tyči. Slezský FC tak po jednoznačném vítězství 5:0, které sledovaly přes čtyři tisícovky diváků, bere důležité tři body.

Slezský FC Opava – 1. FK Příbram 5:0

Branky: 3. Zapalač, 23. Kayamba, 49. Zavadil, 84. Průcha (vlastní), 90+1. Juřena. Rozhodčí: Julínek – Moláček, Podaný. ŽK: Kodr, Průcha, Nitrianský, Antwi, Tregler (všichni Příbram). Diváci: 4 066.
Slezský FC Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (81. Řezníček), Zapalač (77. Janetzký) – Kuzmanović, Smola (87. Juřena). Trenér: Ivan Kopecký.
1.FK Příbram: Švenger – Nitrianský, Kodr, Tregler, Skácel – Květ (80. Pejša), Průcha – Hlúpik, Fantiš, Minzagov (54. Kilián) – Voltr (54. Antwi). Trenér: Josef Csaplár.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak