Fotbalové MS sledujeme s lehkou závistí. Kdy se zvedne česká kopaná?

(Aktualizováno před )

Největší sportovní událost je ve své polovině. Na mistrovství světa ve fotbale se dnes rozehrály osmifinálové zápasy. Jako už po několikáté za sebou se představení největších fotbalových hvězd neúčastní český tým, takže naši fanoušci si chtě nechtě musí najít jiného “favorita svého srdce”, aby šampionát více prožívali.
Když už se naši fotbalisté dostali v posledních dvaceti letech na větší šampionát, tak to bylo ohledně mistrovství Evropy. Fanoušci jistě pořád mají v paměti šampionát konaný v roce 2004 v Portugalsku. O českém týmu se hovořilo, že hraje v té době nejhezčí fotbal, když už ne na světě, tak na evropském kontinentě určitě. Fotbaloví nadšenci a nadšenkyně mají pořád v paměti jména jako Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Karel Poborský, Vladimír Šmicer, Milan Baroš či Petr Čech. A právě poslední dva jmenovaní patří ke třem hráčům úspěšného týmu (na tom zmiňovaném šampionátu jsme získali bronzovou medaili), kteří ještě aktivně hrají. Navíc ještě Jaroslav Plašil, který byl ale na Euru jen náhradníkem.
U MIlana Baroše to vypadá na 95% poslední sezonu, odehraje ji ve svém milovaném Baníku Ostrava. To Petr Čech ještě zdaleka končit nechce. Nyní bude ale především bojovat o pozici jedničky v anglickém Arsenalu. Po příchodu nového trenéra Španěla Unaie Emeryho budou na stejné startovní čáře všichni tři brankáři tohoto londýnského klubu. Kromě Čecha ještě Němec Bernd Leno a Kolumbijec David Ospina. Jihoameričan v loňské sezoně chytal za Arsenal především v evropských pohárech, to český gólman měl za úkol nedostávat góly v Premier League (nejvyšší anglická liga). Německý brankář je v Arsenalu nováčkem, přišel z Leverkusenu.
Pro úplnost Jaroslav Plašil prodloužil o rok smlouvu ve francouzském klubu Girondins Bordeaux.
Zítra to bude právě přesně 14 let, co Češi vypadli v semifinále ME s Řeckem. Od té doby začal postupný pád českého fotbalu. Kdy skončí?

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz