Search
Close this search box.

Slavný hokejista Martin Erat pomáhá nejmladším vyškovským talentům

Má cenné kovy z olympiády i dvou mistrovství světa, čtyřikrát hrál finále české extraligy, přičemž u těch dvou posledních se radoval s Kometou Brno z mistrovského titulu. Stovky utkání odehrál v nejprestižnější hokejové lize světa. Sedmatřicetileté levé křídlo se představilo hned v několika týmech NHL, největší porci zápasů ale odehrálo za Nashville Predators. Hokejista Martin Erat aktuálně pomáhá s nejmenšími vyškovskými nadějemi.

Na zimním stadionu ve Vyškově je z něj hokejový trenér na plný úvazek. Na ledě tak nabírá poznatky z úplně nové pozice. Nový zimní stadion si nemůže vynachválit. „Vyškovský stadion je úžasný. Kluci můžou navíc hned z ledu na hřiště, která v okolí zimáku jsou,“ ocenil hokejista, který zatím individuálně nabírá síly na opožděný start v extraligové soutěži. Stejně jako před několika týdny krasobruslařský trenér a otec nejlepšího českého krasobruslaře současnosti Michala Rudolf Březina na výbornou zhodnotil zázemí stadionu i kvalitu jeho ledu.

Vyškovským dětem nepomáhá sám. Trénuje například s bratrem Romanem nebo účastníkem čtyř světových šampionátů Petrem Hubáčkem. „S Martinem a jeho týmem jsme se domluvili na spolupráci. Trénuje klasicky pod Městským bruslařským klubem Vyškov. Mají na starosti několik věkových kategorií. Martin Erat má svoji akademii v Nashvillu, určitě k nám přinesl nějaké nové zajímavé prvky,“ poznamenal ředitel stadionu Aleš Křetínský.

Spolupráci s vedením zimního stánku navazuje i další velké jméno: několikanásobný účastník mistrovství světa, ze kterých má tři zlata, i tří zimních olympiád Petr Čajánek. „Chce s námi spolupracovat. Měl by se například podílet na dovybavení rozcvičovny stadionu,“ zmínil ředitel.

Zimní stadion je necelý rok po otevření maximálně vytížený. V průběhu podzimu se rozjely jednotlivé soutěže. „Předpokládáme, že nabereme další děti do všech věkových kategorií, abychom naši základnu rozšířili,“ doplnil ředitel Křetínský.

Bývalí a současní hokejisté Martin a Roman Eratovi, Petr Hubáček a Jan Fadrný trénují pod Městským bruslařským klubem Vyškov mladé hokejisty. Jedna z největších osobností extraligy Martin Erat vyškovský zimní stadion i okolní sportoviště chválí.

O výchově mladých hokejových nadějí jste hovořil už dříve. Jak vás trénování chytlo a jak vás naplňuje?

Jsem hrozně rád, že můžu být s prcky na ledě. Kdykoliv mám čas, tak za nimi do Vyškova přijedu. Je to určitě něco, co mě baví.

Na koho ve Vyškově dohlížíte?

Jsou to mladí hokejisté, narození od roku 2009 do 2013.

Jak hodnotíte stadion a jeho zázemí?

Jenom pozitivně. Kluci můžou navíc hned z ledu na okolní hřiště, je na nich vidět, že si to užívají, že je to baví a na zimním stadionu jsou rádi.

Co říkáte právě na to, jaké možnosti sportovního vyžití Vyškované mají?

Je naprosto ideální, že město postavilo jednotlivá sportoviště na jednom místě. To málokteré město má.

Nabízí se ještě zhodnotit kvalitu ledu…

Led je vynikající. Už v červenci jsme ve Vyškově bruslili, už tehdy byl výborný, teď je to na nejlepší úrovni. Teplota v hale je také perfektní.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient