Slavkovští policisté kontrolují parkování i cyklisty ohrožující chodce

Kontrola parkovacích lístků na placených parkovištích, nebo zaměření se na cyklisty ohrožující chodce. Nejen to jsou pravidelné úkoly městské policie.

Po zklidnění dopravy související s opravou obchvatu na silnici I/50 tak strážníci již nemusí každodenně v ranních hodinách řídit dopravu na ulici ČSA a mohou se ještě více zaměřit na přestupky uvnitř města.

Kontrolu uhrazení parkovného provádějí strážníci na Palackého náměstí a na parkovišti v ulici Boženy Němcové. „Upozorňujeme také řidiče, že se na Komenského náměstí u rohu pošty nachází vodorovné dopravní značení V12c – nepřerušovaná žlutá čára, která znamená zákaz zastavení. Protože v posledních měsících řidiči tento zákaz nerespektují, zaměřili jsme se i na tuto lokalitu a za porušení udělujeme sankce,“ uvedla velitelka Městské policie Radmila Fialová. Městská policie se rovněž zaměřuje na cyklisty, kteří jezdí po chodníku na kole a ohrožují přecházející chodce.

Městská policie od 1. dubna do 20. července 2018 vyřešila 184 přestupků, za které byla uložena sankce 27 700 korun, oznámeno správnímu orgánu bylo 12 přestupků.

Za neplacené parkování na ul. Palackého náměstí a ul. Boženy Němcové uloženo 54 pokut. Deset pokut udělili strážníci za stání na veřejné zeleni na Koláčkově náměstí. Řidiči byli také v téměř padesáti případech pokutováni za vjezd do pěší zóny v ulici Brněnská.

V ulicích bylo odchyceno také deset psů a odstraněn jeden vrak. Na parkovném se za výše uvedené období vybralo 321 797 korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak