Search
Close this search box.

Slavkovská delegace se zúčastnila Českých dnů ve Francii

V průběhu minulého víkendu poklidné východofrancouzské městečko Darney nezvykle ožilo. Ulicemi se linula vůně české a moravské kuchyně, zazněly melodie našich lidových písní a jindy ospalé městečko se stárnoucí populací probudil zvonivý smích slavkovských žáků a studentů.

Český víkend v Darney v podání slavkovské delegace se odehrával jen několik málo dní před vyvrcholením oslav stoletého výročí vzniku Československa. Dne 30. června se u tamějšího památníku setkají vrcholní představitelé obou zemí, včetně francouzského prezidenta Macrona, a další osobnosti politického a společenského života, aby uctili památku československých legionářů. Právě ti přispěli před sto lety velkou měrou ke vzniku našeho samostatného státu. Z rukou tehdejšího francouzského prezidenta Raymonda Poincaré převzali ve své darneyské základně, v táboře Kléber, svou první vlajku, čímž Francie již 30. června 1918 oficiálně podpořila právo Československa na samostatný stát.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient