Slavkovská delegace se zúčastnila Českých dnů ve Francii

V průběhu minulého víkendu poklidné východofrancouzské městečko Darney nezvykle ožilo. Ulicemi se linula vůně české a moravské kuchyně, zazněly melodie našich lidových písní a jindy ospalé městečko se stárnoucí populací probudil zvonivý smích slavkovských žáků a studentů.

Český víkend v Darney v podání slavkovské delegace se odehrával jen několik málo dní před vyvrcholením oslav stoletého výročí vzniku Československa. Dne 30. června se u tamějšího památníku setkají vrcholní představitelé obou zemí, včetně francouzského prezidenta Macrona, a další osobnosti politického a společenského života, aby uctili památku československých legionářů. Právě ti přispěli před sto lety velkou měrou ke vzniku našeho samostatného státu. Z rukou tehdejšího francouzského prezidenta Raymonda Poincaré převzali ve své darneyské základně, v táboře Kléber, svou první vlajku, čímž Francie již 30. června 1918 oficiálně podpořila právo Československa na samostatný stát.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak