Slávističtí fanoušci jsou nepoučitelní. Evropská komise je opět potrestala

Od utkání Slavia – Genk v rámci Evropské ligy už uběhlo několik týdnů, to však neznamená, že by Evropská fotbalová unie zapomněla na výtržnosti, kterých se slávističtí fanoušci během tohoto zápasu dopouštěli.

Disciplinární komise UEFA uzavřela část tribuny Sever, kde se schází nejskalnější fanoušci neboli kotel. Navíc musí vršovický klub zaplatit 32 tisíc eur. Avšak ani Belgičané z toho nevyšli bez poskvrny, za nepřístojnosti svých příznivců pošlou ze svého účtu 20.000 eu.
„Disciplinární komise UEFA nás před chvílí informovala, že uzavřela Slavii část Tribuny Sever na zápas s Chelsea. Podrobnosti výroku – o jaké se jedná sektory – i možnosti odvolání zjišťujeme. Jde o trest za vhazování předmětu na hřiště při zápasu s Genkem,“ oznámila Slavia na svém twitteru.

Slavia se proti verdiktu odvolá už i z toho důvodu, že zápas je vyprodaný…

Pro Slavii to není první trest v této sezoně. Po srpnovém dvojzápase v boji o Ligu mistrů s Dynamem Kyjev dostal klub z Edenu pokutu 1,7 milionu korun za pokřik fanoušků „UEFA mafia“. Finanční trest (258 tisíc korun) přišel i za kritiku šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka na adresu představitelů svazu UEFA.
A poté ještě disciplinární komise potrestala Slavii za výtržností jejích fanoušků v Kodani (základní skupina Evropské ligy). Fandové následně nesměli návštívit zápas v Rennes.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!