Search
Close this search box.

Slávističtí fanoušci jsou nepoučitelní. Evropská komise je opět potrestala

Od utkání Slavia – Genk v rámci Evropské ligy už uběhlo několik týdnů, to však neznamená, že by Evropská fotbalová unie zapomněla na výtržnosti, kterých se slávističtí fanoušci během tohoto zápasu dopouštěli.

Disciplinární komise UEFA uzavřela část tribuny Sever, kde se schází nejskalnější fanoušci neboli kotel. Navíc musí vršovický klub zaplatit 32 tisíc eur. Avšak ani Belgičané z toho nevyšli bez poskvrny, za nepřístojnosti svých příznivců pošlou ze svého účtu 20.000 eu.
„Disciplinární komise UEFA nás před chvílí informovala, že uzavřela Slavii část Tribuny Sever na zápas s Chelsea. Podrobnosti výroku – o jaké se jedná sektory – i možnosti odvolání zjišťujeme. Jde o trest za vhazování předmětu na hřiště při zápasu s Genkem,“ oznámila Slavia na svém twitteru.

Slavia se proti verdiktu odvolá už i z toho důvodu, že zápas je vyprodaný…

Pro Slavii to není první trest v této sezoně. Po srpnovém dvojzápase v boji o Ligu mistrů s Dynamem Kyjev dostal klub z Edenu pokutu 1,7 milionu korun za pokřik fanoušků „UEFA mafia“. Finanční trest (258 tisíc korun) přišel i za kritiku šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka na adresu představitelů svazu UEFA.
A poté ještě disciplinární komise potrestala Slavii za výtržností jejích fanoušků v Kodani (základní skupina Evropské ligy). Fandové následně nesměli návštívit zápas v Rennes.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient