Slavia prohrála. Nadále však má postup ve svých rukou

Stačilo, aby Slavia v Bordeaux remizovala a v posledním kole s Petrohradem by jí stačilo získat bod, protože Kodaň právě s ruským týmem prohrála a nadále si udržuje dvoubodové manko na sešívané. To se ale nestalo. Slavia si veze z Francie prohru.

Bordeaux – Slavia 2:0 (2:0)

Takhle špatně jako dnes už Slavia dlouho nehrála. Jediný hráč, který zaslouží absolutorium, je gólman Kolář, otatní hráči si nechali formu doma. Především Stoch byl neviditelný.
Bordeaux sice nenastoupilo v nejsilnější sestavě (trenér šetřil síly opor na víkendový zápas proti Paris St. Germain), přesto si Francouzi především v prvních třiceti minutách vytvořili převahu. Dostali se i do šancí, ale brankář Kolář se nenechal překonat.
To bohužel neplatilo krátce po začátku druhé půle. Útočník Kalu rozehrál přímý kop nezvykle po zemi, míč prošel vápnem až k De Prévillemu a ten se ve své střele nemýlil – 1:0.
Slávisté začali mít postupně více ze hry. Asi největší šanci na vyrovnání měl Sýkora, ale Součkův centr před bránu doslova zazdil.
V poslední minutě se ještě domácím povedlo přidat jeden gól – 2:0.

Poslední utkání skupiny odehraje Slavia 14. prosince doma proti Petrohradu.

Branky: 49. De Previllé, 90.+5 Koundé. Rozhodčí: Verissimo – Mesquita, Pereira – Xistra, Godinho (všichni Portug.). ŽK: Sankharé – Bořil, Deli, Olayinka.

Bordeaux: Costil – Sabaly, Koundé, Pablo, Palencia – Youssouf (75. Sankharé), Tchouaméni, Lerager – Kalu (81. Karamoh), Cornelius, De Préville (71. Kamano). Trenér: Bedouet.
Slavia: Kolář – Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček – Stoch (77. Škoda), Traoré (46. Sýkora), Hušbauer, Zmrhal – Matoušek (51. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.