Slavia představila první letní posilu. Z Liberce přichází Vladimír Coufal

(Aktualizováno před )

Druhý tým loňské sezony se začíná pro kvalifikaci Ligy mistrů posilovat. Do Slavie Praha přichází pětadvacetiletý reprezentační obránce Vladimír Coufal.

„Povedlo se nám získat hráče, který hrál za poslední čtyři roky třikrát základní skupinu Evropské ligy. Prošel těžkými zápasy v Evropě proti silným soupeřům. Je to dobře vybavený krajní hráč a jsem rád, že se nám o něj povedlo před náročným podzimem rozšířit náš kádr,“ říká trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který Coufala koučoval právě nedávno v Liberci.

Coufal je odchovancem ostravského Baníku, do velkého fotbalu však naskočil v Hlučíně. Následně hrál v Opavě a posledních šest let v Liberci. V týmu pod Ještědem odehrál 118 zápasů, v kterých vstřelil tři góly. Coufal má zkušenosti i z evropských pohárů. Za reprezentaci odehrál dosud dva zápasy.
Se Slavií už jsem byl v kontaktu dvakrát a dvakrát to bohužel nedopadlo. Jsem rád, že teď se to povedlo a moc se na působení ve Slavii těším. Je to skvělý klub s obrovskou historií, tradicí a skvělými fanoušky. Když se ozvala potřetí, nebylo co řešit a měl jsem hned jasno,” říká Coufal.

Přitom ale v posledních týdnech se spíše spekulovalo o jeho přestupu do pražské Sparty. “Sparta mě kontaktovala asi zhruba měsíc před koncem ligy, byl jsem s nimi na jednání. Ale jak se psalo, že si se mnou Sparta podala ruku a že vše klaplo a domluvili jsme se, tak to vůbec není pravda. Ruku jsme si podali, když jsme se vítali a loučili, to je tak všechno. Je pravda, že měsíc před koncem ligy se mnou byla v kontaktu jen Sparta, jedinou oficiální nabídku jsem měl od nich,” podotýká nová slávistická posila.

Vladimír Coufal přichází podle svých slov do Slavie jen s těmi nejvyššími ambicemi. Rád by s ní vyhrál mistrovský titul, český pohár a rád by se s týmem kvalifikoval do Ligy mistrů.„Když přicházím do Slavie, jiné cíle si ani klást nemůžu,” dodává Coufal.

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz