Slavia odehrála první přípravný zápas. Rumunská posila se uvedla gólem

Se všemi čtyřmi posilami nastoupila pražská Slavia do prvního přípravného utkání. Do branky nastoupil Martin Vantruba, v obraně se představili Vladimír Coufal a Jaroslav Zelený a do zálohy poslal trenér poprvé Alexandrua Balutu.

A právě posledně jmenovaný, který přišel do Slavie za 68 milionů korun, otevřel v 6. minutě skóre, když zužitkoval centr další nové posily Coufala. Soupeř z Chotěboře je tým z nižší soutěže, takže pro slávisty nebyl problém pak přidat dalších devět branek. Chotěboř, na jehož hřišti se zápas odehrál, přidal dvanáct minut před koncem jeden čestný gól.

Rumunsky reprezentant Alexandru Baluta podepsal smlouvu na čtyři roky. “Alexandra hodně sledovali skauti i my trenéři. Je to pracovitý hráč, může hrát na všech ofenzivních postech. Poslední sezonu měl povedenou,” hodnotí kouč Jindřich Trpišovský novou akvizici.

Ofenzivní záložník Alexandr Baluta přišel z Univerzity Craiova, za kterou vlonil vstřelil 17 branek a na dalších šest přihrál. Za tento rumunský klub hrál čtyři roky, vypracoval se zde i na pozici kapitána. „Jsem velmi šťastný, že mohu být v takovém klubu. Přál jsem si tu být. Pracoval jsem tvrdě, abych tu byl. Přijel jsem, abychom vyhráli opět titul,“ říká nová slávistická posila.

O příchodu Jaroslava Zeleného z Jablonce se mluvilo už několik týdnů, kluby se ale pořád nemohli dohodnot. Až nyní to klaplo. „Jardu Zeleného jsem chtěl už loni z Karviné, splňuje naše požadavky na pozici krajního hráče. Fotbalově je dobře vybavený, chtěli jsme ho dlouhodobě,“ hodnotil trenér Jindřich Trpišovský svého nového svěřence. Zelený má už v naší nejvyšší lize odehráno 105 ligových zápasů. „Je to pro mě velký krok dopředu. Už když jsem šel z Karviné do Jablonce, tak to bylo o velký kus dopředu, teď je to zase o hodně dopředu. Uvidíme, jaké to bude, snad to půjde aspoň jako v Jablonci, doufám ale, že ještě lépe,“ uvedl po přestupu Jaroslav Zelený.

Brankář Martin Vantruba je odchovancem slovenské Trnavy. Se Slávií podepsal smlouvu už v zimě, ale ve slovenském klubu ještě dochytal jarní část sezony.

Vladimír Coufal přišel do Slavie z Liberce. „Vláďa Coufal je dříč, který hraje na hranici sebeobětování se pro tým a klub, a věřím, že těmito atributy si získá přízeň fanoušků. Je to kluk, který je schopný umřít na hřišti pro mužstvo,“ chválí Coufala trenér, který ho zná velmi dobře ze společného působení v Liberci.

Slavia by ráda ještě přivedla jednu posilu pro základní sestavu.

Přípravné utkání:
Chotěboř – Slavia Praha 1:9 (0:3)

Branky: 78. Janda – 17. a 48. Bořil, 6. Baluta, 19. Souček, 53. Tecl, 62. Stoch, 69. Kuchta, 76. Musa, 84. Frydrych.

Sestava Slavie: I. poločas: Vantruba – Coufal, Jugas, Pokorný, Zelený – Souček, Sýkora – Stoch, Baluta, Bořil – Tecl.
II. poločas: Vantruba (63. Lisa) – Frydrych, Ngadeu, Pokorný, Flo – Souček (63. Azilinon) – Coufal (63. Musa), Stoch (63. Freit), Baluta (63. Kuchta), Bořil – Tecl. Trenér: Trpišovský.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz