Slavia i Sparta konečně zabraly naplno

Pražská „S“ si připisují do tabulky důležité tři body. Sparta si doma vcelku lehce poradila s Duklou, zato Slavia se na výhru v Brně více nadřela.

To že Slavia bere z utkání všechny tři body, může trenér Trpišovský děkovat svému rozhodnutí poslat ve druhé půli na hřiště Tecla, který dal nakonec jedinou branku. Padla po Hušbauerově rohovém kopu. „„Standardky jsme hodně nacvičovali, Brno je brání zónově. Měli jsme takové schéma, do jakých prostorů je kopat a kam chodit. Jsem rád, že to Standa Tecl vnímal, i když nehrál od začátku. Byla výhoda, že chvilku předtím přišel na hřiště, střídající hráči to mají takové snazší, chvíli trvá, než se jim obrana začne věnovat,“ dodává Jindřich Trpišovský.

Brno se trápí především střelecky, vždyť už 400 minut nedalo gól! „Nejsme mužstvo, které chce jen bránit, tlačíme se do útoku, trénujeme hodně zakončení, ale dali jsme 14 gólů za celou sezonu. Na tom se pochopitelně musejí podílet všichni hráči, ale tahat by to měli ti hrotoví. A nám dal z hrotových útočníků za celou sezonu gól jen Martin Zikl,“ podotkl ke špatné střelecké mušce svého týmu trenér Roman Pivarník.

Zbrojovka se v příštím utkání střetne se Slováckem, které je také namočené v sestupovém pásmu. „Je důležité, abychom v něm navázali na poslední výkony a zlomili střelecké trápení. Dnes jsem kromě gólů, na které se fotbal hraje, opravdu neměl mužstvu co vyčíst,“ dodal Pivarník.

Zbrojovka Brno – Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 71. Tecl. Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler. ŽK: Lutonský, Juhar, Michal Škoda – Ngadeu, Sobol, Frydrych. Diváci: 5546.

Brno: Melichárek – Vraštil, Pavlík (63, Sukup), Kryštůfek, Lutonský – Acosta, Polák, Sedlák, Juhar – Michal Škoda (89. Růsek) – Zikl (72. Bazeljuk). Trenér: Pivarník.
Slavia: Kolář – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Souček – Stoch (83. Necid), Hušbauer, Hromada (55. Tecl), Bořil – Milan Škoda (81. Danny). Trenér: Trpišovský.

Sparta získala povinné body a snad i sebevědomí

Po pěti remízách se konečně Sparťané dočkali tří bodů. Hodně jim k tomu pomohl rychlý gól ve 3. minutě, který dal Šural po nahrávce Plavšiče. To však nebylo z jejich stranu v úvodu utkání vše. Ve 14. minutě to byl znovu Plavšič, kdo se prosadil v pokutovém území Dukly, tentokrát se však sám postaral o branku.

I po zbytek poločasu měla Sparta hru pod kontrolou. Dostávala se do šancí, dvakrát se střelecky předvedl Kanga, ale nebyl přesný.

Od začátku druhé půle se Dukla více tlačila do pokutového území Sparty a sem tam i střelecky zahrozila. Klid domácím přinesl až gól v 80. minutě, který opět dal Šural.

My jsme nezvládli vstup do zápasu, což byl úkol číslo jedna. Do 15. minuty prohrávat 0:2 na Spartě není jednoduchá situace. Pak měl hned Kuba Podaný hlavu, kterou mohl nepříznivý stav korigovat. Kolem 25. minuty jsme se otřepali ze začátku a začali jsme být aktivnější. Během půle jsme si řekli věci, které jsme na startu druhého poločasu udělali, hned měl šanci David Douděra, dát v této fázi gól na 2:1, už bychom byli blízko tomu, abychom zápas zvládli. Dařilo se nám hrát aktivně 30 minut 2. poločasu, ale třetí branka nás definitivně položila. Byli jsme blízko toho, abychom uhráli zajímavý výsledek, bohužel se to nepovedlo. Spartě gratuluji, dala krásné branky a využila našich chyb,“ podotkl trenér Dukly Jaroslav Hynek.

Sparta Praha – Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 3. a 80. Šural, 14. Plavšič. Rozhodčí: Julínek – Pelikán, Koval. ŽK: Kulhánek – Holík, Bilovský, Miloševič. Diváci: 11.123.

Sparta: Nita – Zahustel, Hovorka, Štetina, Vatajelu – Stanciu (82. Sáček), Kulhánek, Kanga, Plavšič – V. Kadlec (46. Ben Chaim), Šural (85. Lafata). Trenér: Hapal.
Dukla: Rada – Kušnír, Ostojič, Bezpalec, Miloševič – Bilovský – Holík (82. Doumbia), Brandner, Douděra, Podaný – Schranz (78. Djuranovič). Trenér: Hynek.