Červenobílí si v přípravě připsali další vítězství. Slavii se povedla nejlépe prostřední část, kdy se gólově prosadili dvakrát Jan Veselý, Jan Novák a Petr Tejral. Benátky sice stačily vyrovnat, ale zápas na stranu hostů naklonil úspěšným trestným střílením Lukáš Krejčík. Slavia si připsala další vítězství a v posledním přípravném zápase před začátkem nové sezóny přivítá ve čtvrtek v Edenu kladenské Rytíře.
Branky a nahrávky: 5. Šír (Najman), 25. Špaček (Miročnikov), 35. Duda (Šír, Niko), 43. Průžek (Kunst, Cikhart) – 28. Veselý (Šmerha), 30. Novák (Veselý), 32. Veselý (Drtina), 40. Tejral (Kohút, Saňa), 61. Krejčík (TS). Rozhodčí: Müller, Škrobák – Horažďovský, Žídek. Vyloučení: 6:5, navíc Šmerha (SLA) 10 min OT za vražení na hrazení. Využití: 1:1. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.
Benátky: Žajdlík (Hosnedl) – Kunst, Kolmann, Aubrecht, Husa, Niko, Miročnikov – Průžek, Mikyska, Duda – Šír, Najman, Špaček – Psota, Burda, Cikhart – Braid, Nezbeda, Wiencek
Slavia: Sochůrek (Vecka) – Hejda, Novák, Drtina, Saňa, Barák, Valík, Antoš – Doležal, Veselý, Šmerha – Panna, Šteiner, Kubica – Šergl, Kohút, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka
Benátečtí do utkání vstoupili aktivně a po necelých pěti minutách hry byli odměněni vedoucí brankou. Novic v domácí sestavě našel volného Jana Šíra, který zametl puk za Sochůrkova záda – 1:0. Poté se dvakrát v krátkém časovém sledu zaskvěl domácí gólman Žajdlík, když nejprve kryl Krejčíkovu dorážku a poté hbitě vytrčil beton proti Matějkově střele. V deváté minutě šly Benátky do tří, když sudím neuniklo Dudovo sekání. Pražané však poměrně dlouhou dvojnásobnou přesilovku nevyužili a po první části tak byli úspěšnější domácí.
Také druhou třetinu začal lépe celek od Jizery, do Miročnikovy střely od modré čáry chytře vložil hůl zkušený Daniel Špaček a odrazem od tyčky zvýšil benátecké vedení – 2:0. Navýšit vedení Kudrnových svěřenců mohl Šír, jehož vybídl Duda, ale Sochůrek byl proti. A poté už se začala prosazovat Slavia. Snížení přinesla přesná střela Jana Veselého pod Žajdlíkovu lapačku – 2:1. O dvě minuty později už bylo vyrovnáno, Jan Novák napřáhl od mantinelu a jeho dalekonosná střela skončila až za Žajdlíkovými zády – 2:2.
V polovině utkání byl obrat dokonán, Nezbedovo vyloučení potrestal tečující Jan Veselý a Pražané rázem vedli – 2:3. Také Benátky se prosadily v přesilovce, a to hned po devíti vteřinách. Po vyhraném vhazování Mikyska našel v benáteckém dresu debutujícího Radka Dudu a ten už si se zakončením věděl rady – 3:3. Jenže ještě do druhé pauzy si Slavie vzala své vedení zpět, postaral se o to střelou do horní poloviny branky Petr Tejral – 3:4.
Začátky třetiny neměli Pražané na benáteckém ledě vůbec dobré, ani ten do třetí části hry jim nevyšel, neboť pěknou akci předvedl přihrávající Kunst a do poloodkryté branky zakončující Jiří Průžek – 4:4. Velmi dobrý hokej z obou stran pokračoval i nadále, šance se střídaly před oběma brankami a vítězství se tak mohlo přehoupnout na obě strany. Nestalo se a duel se tak za vyrovnaného stavu prodlužoval. Po půlminutě hry však přišel faul na unikajícího Lukáše Krejčíka, který následné trestné střílení bezpečně proměnil v rozhodující gól – 4:5.
OHLASY TRENÉRŮ
Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že z naší strany to bylo povedené utkání, se kterým můžeme být spokojení. Hráli jsme dobře v první i ve třetí třetině. Druhá třetina nám trochu utekla. V utkání jsem viděl spoustu pozitiv směrem k blížícímu se startu sezóny. Samozřejmě platí i nadále, že máme na čem pracovat. Přesto si myslím, že dnes jsme odehráli dobrý zápas. Po dnešku máme do dalších utkání na čem stavět.
Miloš Říha (HC Slavia Praha): Náš hokej jsme produkovali pouze v první třetině a pak za stavu 0:2, kdy jsme utkání otočili. Na začátku zápasu jsme však selhali v koncovce! Ve zbytku zápasu se mi náš projev nelíbil, dělali jsme spoustu chyb na kotouči a měli hodně ztrát. Nicméně pozitivní je přes kombinovanou sestavu vítězství. Horší je však zranění dvou hráčů.