Slavia bude muset ještě tvrdě bojovat o postup do pohárového jara

Slavia vstupovala do utkání Evropské ligy s FC Kodaň s vědomím, že případná výhra by jí mohla dát velkou naději na postup do vyřazovací části této soutěže. Jenže k výhře jsou potřeba góly a co se týká prvního poločasu, kromě jediné velké příležitosti se moc domácí do velkých příležitostí nedostávali.

Slavia Praha – FC Kodaň 0:0

Tou velkou příležitostí byla po přihrávce Stocha střela Frydrycha, avšak slávistický obránce jen lízl tyč. A to bylo v podstatě vše v první půli…
Ani prvních pětadvacet minut z druhého poločasu nepřinesly šanci, která by diváky zvedala ze sedadel. Až v 67. minutě zahrál jeden z hostů před svým pokutovým územím rukou a Slávisté mohli zahrávat přímý kop. Stoch ho dobře kopl, ale dánský gólman ho ještě lépe chytil.
A to vlastně bylo také to jediné, co zavánělo ve druhé půli gólem.

Druhý zápas ve skupině Bordeaux – Petrohrad skončil remízou 1:1, což znamená, že v čele je Petrohrad s osmi body, následuje Slavia (7), poté FC Kodaň (5) a poslední je Bordeaux (1). Slavii čeká ještě zápas doma s Petrohradem a na závěr utkání v Bordeaux. A už příští utkání s ruským týmem (29. 11) může hodně napovědět či přímo rozhodnout, jestli Slavii uvidíme v Evropské lize i na jaře.

Rozhodčí: Gestranius – Aravirta, Alakare – Munukka, Antamo (všichni Fin.). ŽK: Ngadeu, Bořil – N’Doye. Diváci: 18 702.

Slavia: Kolář – Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil – Souček, Traoré – Stoch, Sýkora (79. Baluta), Zmrhal (79. Škoda) – Olayinka. Trenér: Trpišovský.
FC Kodaň: Andersen – Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen (35. Bengtsson) – Skov (64. Thomsen), Zeca, Greguš, Falk (79. Wind) – Sotiriu, N’Doye. Trenér: Solbakken.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak