Skvrňanští strážníci dostali zbrusu novou služebnu

Strážníkům v plzeňské čtvrti Skvrňany začala od dnešního dne sloužit nová služebna. Nachází se na adrese Karla Steinera 10 A. Rozsáhlá rekonstrukce objektu bývalé školky byla zahájena v březnu letošního roku. Vybraný zhotovitel, který vzešel z výběrového řízení, již rekonstrukci dokončil a předal objekt do užívání.

Slavnostnímu aktu, při němž byla symbolicky přestřižena stuha od nově zrekonstruovaného objektu, byli přítomni primátor města Plzně Martin Zrzavecký, člen Rady města Plzně pro oblast správy nemovitostí Bc. David Šlouf, vedoucí Odboru bezpečnosti, prevence a krizového řízení Magistrátu města Plzně Ing. Aleš Průša, starosta městkého obvodu Plzeň 3 Radislav Neubauer, místostarostové centrálního obvodu Mgr. Radoslav Škarda a Mgr. David Procházka, přední zástupci vedení městských částí Křimice, Radčice a Malesice, velitel Městské policie Plzeň PhDr. Karel Mach MSc., MBA., ředitel Městského ředitelství policie Plzeň plk. Mgr. Michal Krejbich a další významní hosté.

Rekonstrukce budovy bývalé školky, kde v minulosti sídlil Klub železničních modelářů v již nevyhovujících podmínkách, byla ukončena v průběhu září letošního roku. Budova Karla Steinera 10A teď poslouží společně jak Klubu železničních modelářů, tak strážníkům Městské policie Plzeň na Skvrňanech, kteří se sem přestěhovali ze služebny na adrese Terezie Brzkové, kde doposud pobývali ve stísněných podmínkách.

„Strážníci získali s novu služebnou moderní zázemí, které odpovídá současným nejvyšším standardům. Komfort nabídne nejen městským policistům, ale také občanům, kteří si sem přijdou vyřídit svoje záležitosti,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

„Objekt celkově prošel rozsáhlými úpravami. V rámci rekonstrukce byla opravena střecha, zateplena fasáda, provedena výměna oken a dveří, upraveny vnitřní prostory včetně instalace nových elektrorozvodů, vody, kanalizace a topení. V přízemí byl vybudován zbrusu nový vstup pro služebnu městské policie včetně vybudování parkovacích míst pro služební vozy a návštěvníky služebny,“ přiblížil David Šlouf, radní města pro správu městských nemovitostí. Na nákladech na rekonstrukci budovy se podílel i Městský obvod Plzeň 3.
„ Jsme rádi, že jsme se mohli finančně podílet na vzniku kvalitního zázemí pro skvrňanské strážníky. Pokud chceme, aby městská policie plnila své úkoly a měla také své výsledky, musíme jí k tomu vytvořit podmínky. Z nových a hlavně pěkných prostor obvodní služebny ve Skvrňanech mám radost, neboť je nesmírně důležité, v jakém prostředí strážníci pracují a také jednají se svými klienty“ uvedl Radislav Neubauer, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Ředitel Městského ředitelství policie Plzeň plk. Mgr.Michal Krejbich vyzdvihl vzájemnou spolupráci PČR a plzeňské městské policie.

Služebna v přízemí budovy aktuálně poslouží 26 strážníkům, kteří vykonávají službu také v městských částech Křimice, Radčice a Malesice. V 1. patře bude nadále provozovat svoji činnost Klub železničních modelářů, jehož výstavy unikátní železniční trati se zejména pro děti, ale i dospělé staly velice oblíbené.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak