Skvělý zápas pro Hertla. Dal hattrick a dosáhl 100. gólu v NHL

Letošní sezona v NHL patří, z pohledu českých hokejistů, jednoznačně bostonskému útočníkovi Davidu Pastrňákovi. V kanadském bodování je v polovině soutěže čtrnáctý (54 bodů), ve střelcích ještě o tři příčky výše (26 gólů). Dá se říci, že po každém třetím zápase Bostonu je tento 22letý hráč vynášen do nebes, za to co opět na ledě předvedl. I díky němu se bostonští medvědi drží na pátém místě Východní konference z dvoubodovou ztrátou na druhý Columbus.

Jediný český hráč, který zdánlivě šlape Pastrňákovi na paty, je Tomáš Hertl ze San Jose (41 bodů, z toho 19 branek), který v noci prožil jeden z nejlepších zápasů své kariéry v NHL. Podařilo se mu totiž vstřelil proti Pittsburghu hattrick a jeho tým vyhrál 5:2. Hertl byl navíc vyhlášen první hvězdou utkání.
Pro Hertla je to druhý třígólový zápas kariéry. Ten první se mu podařilo dosáhnout už ve třetím zápase své nováčkovské sezony, na další tedy čekal více jak pět let…
Tento 25letý hráč byl vždycky vnímán jako velký talent, avšak často ho v rozletu brzdila různá zranění. Letos to však zatím (zaklepejme) vypadá, že by konečně mohl ukázat, co v něm je. Stejně jako Bostonu i San Jose se letos daří (druzí v Západní konferenci), takže i ambice ve Stanley cupu jsou vysoké. A Hertl by jistě rád patřil mezi tahouny týmu, kteří dovedou svůj klub v play-off co nejdále.

Takové ambice má samozřejmě i zmíněný Pastrňák, ale třeba i Ondřej Palát, jehož Tampa Bay jednoznačně NHL vévodí. Tomuto útočníkovi se povedlo v nočním zápase proti Dallasu vstřelit jeden ze dvou gólů svého týmu. Tampě tyto dvě branky stačily k vítězství 2:0.
A ještě pro úplnost. Mezi českými hráči je Palát v kanadském bodování na sedmém místě (7+12). Tato nízká čísla jsou však ovlivněna tím, že musel více jak dvacet zápasů kvůli zranění vynechat.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.