Zimní sporty jedou naplno, Portyk září. I Sáblíková může být spokojená

Kromě biatlonistů jsou po tomto víkendu rozjeté všechny ostatní zimní sporty. Největší radost nám udělali sdruženáři a rychlobrulaři. Přesněji řečeno Tomáš Portyk a Martina Sáblíková.

Ve finském středisku Ruka vstoupili do sezony sdruženáři a běžci na lyžích. Druhý a třetí závod v sezoně tu měli i skokané na lyžích. Popravdě velké výsledky se neočekávaly, o to to bylo příjemnější, když 22letý Portyk dojel na skvělém čtvrtém místě. Po skokanské části vyrážel český závodník na desetikilometrovou trať ze šestého místa. Od začátku se utvořila skupinka běžců, která si to měla rozdat o 3. až 7. místo. Ze skupiny pak utekl německý soupeř. Portykovi se nakonec povedl závěrečný sprint a ostatní tři souputníky nechal za sebou.
Tímto umístěním vyrovnal stejný úspěch z letošnho února. Dalším českým závodníkům se už příliš nedařilo.

Úvodní závod SP v severské kombinaci v Ruce (Finsko):
1. Seidl (Rak.) 26:02,5, 2. Riiber (Nor.) -16,5, 3. Rydzek (Něm.) -1:08,0, 4. Portyk -1:17,4, 5. Faisst (Něm.) -1:18,7, 6. Denifl (Rak.) -1:21,5, 7. Moan (Nor.) -1:26,2, 8. Geiger (Něm.) -1:50,9, 9. Schmid (Nor.) -1:52,2, 10. Greiderer (Rak.) -1:54,8, …38. Pažout -6:23,4, 42. Vytrval -6:50,1, 44. Daněk -7:16,0.

Náladu si však Jan Vytrval, Lukáš Daněk a Ondřej Pažout vylepšili ve štafetě, v které spolu s Portykem dojeli na velmi slušném pátém místě.

Naši běžci na lyžích, ať už muži či ženy, skončili v kvalifikaci. Žádná sláva to nebyla ani na 10 (ženy) či 15 (muži) kilometrových distancích. Žádného závodníka jsme v první třicítce neměli.

To skokani na lyžích si z Finska body přivezou. V prvním závodě skončil Lukáš Hlava osmnáctý, Roman Koudelka byl hned za ním. Druhý den bodoval už jen Koudelka devatenáctým místem.

S velmi dobrou náladou se z Japonska vrací rychlobruslařka Martina Sáblíková. Díky třetímu a posléze druhému místu na tříkilometrové trati se dostala do čela Světového poháru.

3000 m: 1. Visserová (Niz.) 4:04,607, 2. Voroninová (Rus.) 4:05,023, 3. Sáblíková 4:05,235.
3000 m: 1. Weidemannová (Kan.) 4:10,18, 2. Sáblíková 4:13,00, 3. Lollobrigidaová (It.) 4:13,47

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak