Search
Close this search box.

Skvělé! Lvíčata vezou tři body z Chorvatska

Velmi důležitého vítězství dosáhl čeští fotbalisté do 21 let proti Chorvatsku. Ve Veliké Gorici se jim povedlo zvrátit nepříznivé skóre a díky tomu se vyhoupli na první místo v kvalifikaci o ME.

Chorvatsko „U21“ – Česko „U21“ 1:2 (1:1)

Domácí se dostali do vedení ve 30. minutě, ale už za devět minut se povedlo Česku srovnat, když si Krejčí šikovně naběhl na Janoškův rohový kop.
Hostům chyběla zraněná hvězdička Jan Matoušek, i tak si ale dokázali bez něj poradit. Do vedení se Češi dostali v 72. minutě, poté co se Bucha poprvé trefil v národním týmu. „Vážím si toho, že v mužstvu můžu být a že jsem dostal šanci nastoupit od začátku. Vítězný gól řadím hodně vysoko,“ popsal Bucha.
Domácí mohli brzy srovnat, ale trefili jen břevno.
V páté minutě nastavení dostal červenou kartu Chorvat Bradarič, ale v tu chvíli už stejně domácí věděli, že na zvrat nemají dost sil. „Nevyvíjelo se to podle našich představ. Soupeři měli více ze hry a více šancí. Byli hodně rychlí směrem dopředu, ale my jsme ukázali týmového ducha, bojovali jsme a přiklonilo se k nám štěstí. Je to velice cenný výsledek, protože si myslím, že z Chorvatska moc mužstev nebude odjíždět se třemi body. Moc si toho ceníme a hodně nám to pomůže,“ zakončil Bucha.

Branky: 30. Ivanušec – 39. L. Krejčí, 72. Bucha. Rozhodčí: Eskas – Ytterland, Jensen (všichni Nor.). ŽK: Gvardiol, Ivanušec, Šutalo, Žaper – Sadílek, L. Krejčí. ČK: 90.+5 Bradarič (Chorv.).

Chorvatsko: Šemper – Bradarič, Gvardiol, Kalaica, Šutalo – Moro (76. Majer), Lepinjica (83. Bistrovič), Ivanušec – Brekalo, Musa (83. Posavec), Cuze (64. Žaper). Trenér: Biščan.

Česko: Jedlička – Holík, Chaluš, L. Krejčí, Sadílek – Havelka, Janošek – Bucha, Šašinka, Granečný (78. Žitný) – Hložek (85. Souček). Trenér: K. Krejčí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient