Skvělé! Hráčky USK porazily neporazitelný tým

Jeden rok a půl měsíce nezažily basketbalistky Jekatěrinburgu, co to je odcházet ze hřiště se sklopenými hlavami. Až dnes.

Po třech prohrách v Eurolize nastupovaly hráčky USK Praha k dnešnímu dalšímu utkání této nejprestižnější klubové soutěže proti největšímu favoritovi na titul a čekalo se, že přijde čtvrtá porážka. Hráčky Jekatěrinburg totiž naposledy prohrály, ať už v Eurolize či v ruské nejvyšší lize, 10. ledna 2018. Od té doby zvítězily v 51 zápasech za sebou!

Dnes se však obhájkyně euroligového titulu musely sklonit před pražským týmem, který si ve druhé čtvrtině vybudoval náskok, který už si udržel do konce zápasu. „Je to trošku neuvěřitelné. Přišlo mi, že hrajeme s lehkostí, nebylo to tak v křeči jako v posledních zápasech. Jsem nadšená z celého týmu. Perfektně jsme si to dávaly v útoku a pohlídaly jsme si jejich podkošové hráčky,“ uvedla kapitánka týmu Kateřina Elhotová.

Za domácí podala kvalitní výkon i nová hráčka Američanka Isabelle Harrisonová, které se dařilo skvěle bránit hostující pivotky.

Hráčky USK Praha jsou v tabulce na druhém místě. První je i přes prohru nadále Jekatěrinburg.
V příštím zápase se pražský tým střetne s belgickým celkem Braine, který je ve skupině jasně poslední.

USK Praha – Jekatěrinburg 82:73
Nejvíce bodů:
Thomasová 22, Kateřina Elhotová 15, Oblaková 14, Harrisonová 12 – Grinerová 21, Meessemanová 18, Vadějevová 8. Fauly: 19:19. Trestné hody: 19/14 – 15/11. Trojky: 4:4. Doskoky: 46:31.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak