Skvělá zpráva pro basketbalovou reprezentaci. Veselý jí pomůže v kvalifikaci

Před měsícem potvrdil Jan Satoranský, hráč Washingtonu Wizards, že počítá s kvalifikačními zářijovými zápasy proti Rusku a Bosně. A nyní to samé oznamila naše druhá basketbalová hvězda Jan Veselý, který hraje za turecké Fenerbahce.
Rýsuje se tak velká možnost postoupit na mistrovství světa, což by byl historický úspěch od chvíle, kdy se Československo rozpadlo.
Veselý se vrací do reprezentace po dvou letech. Naposledy nastoupil v českém dresu v neúspěšné olympjské kvalifikaci.
„Jsem z této zprávy šťastný, je to skvělé pro národní tým. Společně s Tomášem Satoranským, a doufejme i Ondřejem Balvínem, budeme mít naše nejlepší hráče, ale samozřejmě to není jen o těchto třech hráčích. Důležité je, aby i ostatní hráli a pracovali stále tak dobře,“ řekl trenér české reprezentace Ronen Ginzburg.
Zmiňovaný Balvín ještě svou účast nepotvrdil. Jeho tým španělský tým Grand Canaria hraje Euroligu, což vše komplikuje. Na vině jsou dlouhodobé neshody mezi FIBA (mezinárodní federace) a Euroligou.

Naši reprezentanti nejdříve nastoupí 13. září v Pardubicích proti Rusku a za další tři dny odehrají zápas v Bosně. Kdyby se Česku povedlo obě utkání vyhrát, v podstatě by už měli postup na MS, které se bude příští rok konat v Číně, jistý. Česko ovládlo první část kvalifikace (skončilo před Bulharskem, Islandem a Finskem) a získané body si vzalo do druhé části bojů o MS. Kromě Ruska a Bosny se ještě naši basketbalisté střetnou s Francií.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak