Skupina Sabaton symbolicky zahájí Slavnosti svobody 2019

Koncert jedné z neznámějších světových rockových skupin Sabaton symbolicky zahájí příští rok Slavnosti svobody v Plzni. Mimořádný bude tím, že kapela vystoupí s pěveckým sborem z naší vlasti. Spolupráci s agenturou PRAGOKONCERT BOHEMIA na přípravě projektu schválila Rada města Plzně. Koncert, jenž se uskuteční 4. května 2019, město podpoří částkou 700 tisíc korun.

„Podobně jako letos, kdy zahrála kapela The Australian Pink Floyd show, chceme obohatit program Slavností svobody o mimořádný kulturní projekt i v roce 2019. Půjde o atraktivní nabídku pro návštěvníky z celé České republiky s velkým potenciálem získat nové návštěvníky města a prodloužit jejich pobyt ve spojení s dalším programem Slavností svobody 2019,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký.

Česká republika si v roce 2019 připomene několik důležitých výročí, jedním z nich je 30 let od pádu totalitního režimu. Tím se otevřela možnost hovořit a psát pravdu o osvobození země v době 2. světové války. „Právě díky těmto souvislostem byla vybrána kapela Sabaton, která ve své tvorbě reflektuje historii se specifickým zaměřením na 2. světovou válku a speciálně na Českou republiku, kdy zpěvák, kapelník a autor textů má maminku z České republiky. Tím dokázali inspirovat především mladou generaci, aby se zajímala o hrdiny v jednotlivých zemích. Skupina dokázala poukázat na pravdivé souvislosti historie odboje a osvobození naší vlasti. Její vystoupení bude mimořádné také tím, že vystoupí s pěveckým sborem z naší vlasti,“ dodal primátor.

Skupina Sabaton byla založená v roce 1999 ve Švédsku. Debutové album Primo Victoria vydala v roce 2005. Po debutu následovalo sedm studiových desek včetně dosavadní poslední The last Stand. Od alba Coat of arms (2010) se Sabaton pravidelně umisťuje na předních příčkách prodejnosti v evropských žebříčcích. V rámci propagace svých alb absolvuje kapela dlouhá koncertní turné po celé Evropě, Americe a v některých asijských zemích. Zpěvák a kapelník skupiny Joakim Brodén je z matčiny strany polovičním Čechem a má český pas. V písni Aces in Exile zpívá o československých pilotech během bitvy o Británii a ve velmi populární písni Far from the Fame zpívá o maršálu Karlu Janouškovi. Díky této písni se nejen mladí lidé, ale v podstatě celá veřejnost, začala zajímat o maršála Karla Janouška a další naše hrdiny, o kterých se před rokem 1989 nemohlo hovořit. Tato skutečnost svědčí o velkém přínosu tvory skupiny Sabaton pro výchovu k vlastenectví v České republice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak