Skupina ČEZ v roce 2018 opět podpořila projekty Ústeckého kraje

I v letošním roce pokračovala úzká spolupráce Ústeckého kraje s několika významnými firmami a podniky, s nimiž má Ústecký kraj uzavřeny smlouvy o vzájemné spolupráci. Finance, které podnikatelské subjekty věnují rozvoji Ústeckého kraje, jsou určeny do mnoha oblastí práce pro občany našeho regionu. To je příklad součinnosti kraje se Skupinou ČEZ – Nadací ČEZ a Severočeských dolů. Celková částka v roce 2018 činila tak jako v letech minulých 50 milionů korun.

V rámci programu Nadace ČEZ „Podpora regionů“ se v letošním roce, za přispění nadace částkou 7,15 milionů korun, dočkala Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, p. o, dokončení centra výuky gastronomických oborů. Dalších 17,85 mil. Kč bylo poskytnuto přímo společností ČEZ, a.s. formou věcných darů pro 14 příspěvkových organizací Ústeckého kraje. Jednalo se o 19 elektromobilů včetně 20 dobíjecích stanic. Výsledkem podpory je, že organizace Ústeckého kraje zajišťující sociální služby teď bude moci např. převážet klienty zdravotnických zařízení do lékařských zařízení, rozvážet stravu, zásobovat a zajišťovat další nezbytnou agendu s nízkými náklady a šetrně k životnímu prostředí.

Dalších 25 milionů korun věnovaly v letošním roce Ústeckému kraji také Severočeské doly, a.s., konkrétně na podporu těchto projektů v oblasti školství:

Střední škola stavební a strojní, Teplice, p. o. – výměna oken a dveří (odloučené pracoviště Duchcov) v částce 3 mil. Kč
Střední lesnická škola a Střední odborná škola, Šluknov, p. o. – oprava střechy budovy (T. G. Masaryka v částce 3 mil. Kč
Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany, p. o. – rekonstrukce kuchyně a rekonstrukce cvičné kuchyně odborné výuky (Kpt. Jaroše 862) v částce 19 mil. Kč

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!