Skřítci pokřtili novou pohádku

V sobotu 15. 12. 2018 byla konečně objasněna záhada podivných bytostí, které se objevovaly v průběhu léta u řeky Labe. Zjistilo se, že šlo o dlouhonohé skřítky. A právě tito skřítci v doprovodu autorů pokřtili v Muzeu města Ústí nad Labem svou novou pohádku, ve které se dozvíte, odkud připlula kouzelná rybka a co se stalo se zlým skřítkem Krákorou. Oběma křtům (v 10:30 a 13:30) přihlížel plný sál dětí i dospělých.

Postavičky pohádky nakreslil Michal Novák a rozpohyboval je Jiří Vilímek. Hudbu dodal Jan Beneš a hlas Marek Němec. O režii se staral Jiří Petrů.

Kromě křtu a promítání si děti rovněž užily tvořivá stanoviště a plnění nejrůznějších úkolů. Domů tak odcházely s vyrobenou skřetí maskou nebo papírovou rybičkou, ale taky s dobrým pocitem, že zdolaly na chůdách řeku nebo trefily kruhem zlého Krákoru. Za splněné úkoly nakonec dostaly zlatou rybičku a k tomu buď látkovou postavičku dlouhonohého skřítka nebo novou pohádku na DVD. Tento zábavný i tvořivý den si přišlo užít na 1000 návštěvníků.

Chcete vědět, jestli se zlobivý Krákora polepšil? Pak si určitě kupte pohádku O dlouhonohých skřítcích, která je k dostání v Informačním středisku města Ústí nad Labem na DVD.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient