Search
Close this search box.

Školské areály v Chodově budou mít moderní požární signalizaci

Chodov bude i v dalších letech pokračovat v investicích do školských areálů. Peníze tentokrát nasměruje do jejich požární ochrany.

„Návrh na rozšíření elektronického požárního poplachového systému vzešel z květnového cvičení záchranných složek, které se konalo ve škole J. A. Komenského. Ta přijde na řadu jako první a následovat ji budou ostatní školy a školky,“ řekl starosta Patrik Pizinger.

Podle něj je zabezpečení prověřované školy dostatečné a odpovídá všem platným předpisům, nicméně město chce chránit životy a zdraví školáků nad jejich rámec. „Není to žádný výmysl hasičů. V některých místech by stávající systém mohl z našeho pohledu reagovat později, proto jsme se na návrh vedoucího odboru městského záchranného systému rozhodli jej dovybavit tak, abychom měli autonomní systém, který i v době nepřítomnosti lidí v objektu bude umět požár odhalit,“ poznamenal starosta s tím, že záměr v J. A. Komenského město vyjde na zhruba 1, 4 milionu korun.
„Investice do elektronické požární signalizace je s ohledem na hodnotu lidského života, uchráněného majetku a rychlou a včasnou detekci požáru minimální,“ doplnil velitel chodovských hasičů a vedoucí odboru městského záchranného systému Jiří Kiss.

Město chce v roce 2019 připravit harmonogram, který určí, v jakém pořadí se bude signalizace ve školách instalovat. Dočkat se jí má také Kulturní a společenské středisko, nová knihovna či budova v ulici Dukelských hrdinů, kde bude základní umělecká škola.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient