Školní budovy v Liberci neutichnou ani o prázdninách

Každý rok, když se vypne školní zvonek a budovy základních a mateřských škol ztichnout od dětského křiku, začíná nejvíce práce pro stavebníky. Také o letošních prázdninách proběhne řada oprav a investic v majetku města, kterými jsou budovy libereckých základních a mateřských škol.

Na objektech libereckých mateřských a základních škol běží přípravy stavebních prací plným proudem. „Zásadních stavebních úprav se o letošních letních prázdninách dočká více než 15 škol a školek, přičemž má město v plánu vynaložit na stavební a montážní práce ze svého rozpočtu 35 milionů korun,“ uvádí primátor města Liberce Tibor Batthyány.

„Za nejzásadnější stavební zakázky považujeme kompletní rekonstrukce kuchyní na ZŠ Švermova za částku přesahující 12 milionů korun a na MŠ Kamarád za cenu téměř 6,5 milionu korun,“ říká náměstek primátora pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela. Obě akce se dotknou běžného provozu, protože práce budou dokončeny až v měsíci září, v krajním případě i později. Na budově MŠ Kamarád se začalo pracovat 13. června. Na budově základní školy Švermova se tak stane 25. června. V obou případech dojde k mírnému omezení provozu. Na stavební úpravy budou navazovat dodávky velkokuchyňského vybavení, které budou vybraní dodavatelé montovat v průběhu září. Náhradní stravování je zajištěno, a to díky iniciativě ředitelek obou škol.

Mezi zásadní akce patří také modernizace výměníku na ZŠ Broumovská, kde je v tuto chvíli vybraný dodavatel a práce začnou na konci června. Akce bude stát 1,7 mil. korun a bude dokončena do začátku nového školního roku. V plánu je realizovat také výměník na ZŠ Vrchlického, v prvním výběrovém řízení se však nikdo nepřihlásil a další kolo výběru probíhá. „Pokud se nám podaří najít zhotovitele, bude provedena kompletní rekonstrukce celého parního výměníku, který nyní zásobuje teplárna Liberec, přičemž dojde ke změně topného média z páry na teplou vodu. Budeme se snažit, aby zakázka, která je plánována na tři měsíce, neovlivnila provoz školy,“ zdůraznil náměstek Tomáš Kysela. Akce by měla stát 2 miliony korun.

Na budově ZŠ Dobiášova začnou v červenci práce na výměně paluby ve velké tělocvičně, která slouží sportovním klubům k tréninku a k pořádání zápasů v rámci národních soutěží, například florbalistům a házenkářům. Výměna podlahy, opravy stěn, podhledů a celková obnova prostor vyjde na téměř 3,5 milionu korun. Práce budou dokončeny do konce měsíce srpna.

ZŠ Kaplického se o prázdninách dočká nových podlahových krytin, ZŠ U školy nových oken v části objektu a tělocvična při ZŠ Oblačné se dočká zateplení střechy, výměny oken a obnovou projde i podlaha, která je už nevyhovující. Na tyto úpravy má město připraveno 2,4 mil. korun.

MŠ Motýlek letos čeká zásadní modernizace rozvodů vody a sociálních zařízení. Stavební firma nastupuje 15. června. Město Liberec budou tyto úpravy stát 1,7 mil. korun a hotovo by mělo být do konce srpna. Na ZŠ Ještědská se dočkají opravy sociálního zázemí, bazénu a podlahy v jednom z pavilonů, práce začnou v červenci a budou dokončeny před začátkem školního roku.

Na pěti mateřských školách budou v srpnu provedeny stavební úpravy pro osazení nových konvektomatů, které pomohou zajistit zdravější stravování. Konvektomaty a příslušenství v hodnotě přes 1,4 mil. korun bude osazeno pravděpodobně v první polovině měsíce září, montáže tak neovlivní chod kuchyní. „Výběr akcí uzavírají běžné opravy a údržba, malování, výměna podlahových krytin a další úpravy, aby byly objekty připraveny před začátkem nového školního roku opět v dobré kondici,“ uzavírá náměstek Tomáš Kysela.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz