Školáci z Vyškova si prohlédli Krakow i východní Slovensko

Mezinárodní tábory v polské Jaroslawi a ve slovenských Michalovcích v průběhu července znovu potěšily několik vyškovských školáků. Jednotlivá partnerská města se v pořádání letních táborů už od roku 2002 střídají.

Žáci z vyškovských škol například v případě našich severních sousedů navštívili jezero Solina, hory Bieszczady nebo město Krakow. Zamířili také do střediska Radawa, kde bylo na programu lanové centrum. Jelikož na táboře byly i děti z Maďarska, hlavním dorozumívacím jazykem byla angličtina. Školáci měli například při prezentaci představit zvyky a základní informace o své zemi. Nechybělo vzájemné učení cizích slovíček.

Osmáci a deváťáci, kteří vyrazili na východní Slovensko, pak objevovali krásy Zemplínské šíravy. Oba tábory byly osmidenní. „Ohlasy, které se k nám dostaly, jsou velmi pozitivní jak ze strany dětí, tak i jejich rodičů. Vyškovská radnice vyslala za víc než 15 let na tábory zhruba dvě stovky vyškovských školáků. Pobyty mají vždy zdarma,“ připomněl místostarosta Vyškova Karel Jurka s tím, že letos vyjelo za hranice republiky 18 žáků a dva vedoucí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.