Školáci z Vyškova si prohlédli Krakow i východní Slovensko

Mezinárodní tábory v polské Jaroslawi a ve slovenských Michalovcích v průběhu července znovu potěšily několik vyškovských školáků. Jednotlivá partnerská města se v pořádání letních táborů už od roku 2002 střídají.

Žáci z vyškovských škol například v případě našich severních sousedů navštívili jezero Solina, hory Bieszczady nebo město Krakow. Zamířili také do střediska Radawa, kde bylo na programu lanové centrum. Jelikož na táboře byly i děti z Maďarska, hlavním dorozumívacím jazykem byla angličtina. Školáci měli například při prezentaci představit zvyky a základní informace o své zemi. Nechybělo vzájemné učení cizích slovíček.

Osmáci a deváťáci, kteří vyrazili na východní Slovensko, pak objevovali krásy Zemplínské šíravy. Oba tábory byly osmidenní. „Ohlasy, které se k nám dostaly, jsou velmi pozitivní jak ze strany dětí, tak i jejich rodičů. Vyškovská radnice vyslala za víc než 15 let na tábory zhruba dvě stovky vyškovských školáků. Pobyty mají vždy zdarma,“ připomněl místostarosta Vyškova Karel Jurka s tím, že letos vyjelo za hranice republiky 18 žáků a dva vedoucí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak