Search
Close this search box.

Školáci jedli jako Indové

Lanškrounští žáci se zapojili do programu „Dnes jím jako……“, který byl zaměřen na Indii. Tento program zábavnou formou pomáhá vzdělat žáky, zajistit jim povědomí o situaci v rozvojové zemi a pomoci tím k zamyšlení, že můžeme svět kolem nás měnit.

Žáci se během projektu dozvěděli mnoho zajímavostí o Indii a lidech, kteří zde žijí. Společně vyplňovali dotazníky, odpovídali na zajímavé otázky z geografie, kultury, sportu, historie, školství a přírody. Shlédli krátkou prezentaci o místních zvycích a lidech, zacvičili si společně některé cviky z jógy, zahráli si oblíbenou indickou hru Kabaddi, známou u nás jako Hu-tu-tu-tu. Žáci si také vyzkoušeli indické tance a podívali se na krátké ukázky z bollywoodských filmů. Měli možnost si barvami na obličej namalovat na ruce ornamenty, které si kreslí Indky hennou. Nakonec uvařili několik typicky indických jídel, která na závěr projektového dne všichni společně ochutnali. Žákům i učitelům se indický den velmi líbil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient