Search
Close this search box.

Škola v Újezdě bude mít moderní přístavbu – minimalistický dřevěný hranol

Základní škola Plzeň – Újezd bude mít novou družinu s jídelnou. Moderně pojatá přístavba výrazně ulehčí život žákům i pracovníkům školy, nebudou už muset docházet do kilometr vzdálené stísněné staré budovy. Nový dvoupodlažní objekt, jenž je připojen ke škole, je pojat v minimalistickém stylu jako dřevěný hranol. Obvodové a vnitřní nosné konstrukce přístavby se zastavěnou plochou 210 metrů čtverečních byly navrženy jako dřevostavba, fasáda je z modřínového dřeva. Autorem projektu je projectstudio8. Zhotovitelem akce za 17 milionů korun včetně DPH je firma PALIS Plzeň, spol. s r. o., hotovo bude do konce října.

„Cílem je zpříjemnit a zkvalitnit dětem pobyt ve škole i v době, než si je rodiče vyzvednou. To plnohodnotné doplňkové vybavení školy, tedy družina s výdejnou jídel, v Újezdě chyběly. Jsem rád, že se podařilo navrhnout takto moderní objekt, navíc ve formě dřevostavby,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Součástí projektu jsou i stavební úpravy dispozic ve stávající budově školy vyvolané přístavbou.

Podle ředitelky školy Heleny Fenclové byl přesun žáků do kilometr vzdálené staré budovy náročný na koordinaci, zajišťování dohledu. „Děti také měly méně možností si hrát a využívat školní zahradu,“ uvedla ředitelka školy s kapacitou 140 dětí, škola má ročníky od prvního do pátého.

„V přízemí přístavby je chodba umožňující vstup z ulice Národní i ze dvora školy. Z této chodby je přístup do školní jídelny, sociálního zázemí jídelny, kabinetu i do stávající budovy školy a dále pak na schodiště do druhého patra přístavby. Výdejna jídel je pak přístupná přes chodbu přímo z jídelny nebo z vnějšího prostoru od Národní ulice,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Stavba byla zahájena 14. května, hotova má být do 28. října, za město ji má na starost Odbor investic Magistrátu města Plzně.

Navazující prostory v přízemí původní budovy školy budou upraveny. Z šaten a místnosti správce bude zřízena odborná učebna s kabinetem, v původní rekreační učebně vznikne průchozí šatna, šatna bude zřízena i v části stávajícího nevyužitého prostoru, ve zbylé části bude stavebně oddělený sklad. Ve druhém patře přístavby jsou umístěny dvě místnosti vzájemně propojené skládací akustickou stěnou, každá se samostatným vstupem. Obě místnosti jsou určeny pro provoz a potřeby školní družiny, jedna z nich by navíc mohla sloužit jako výtvarná třída používaná pro účely školní výuky. Ve druhém patře jsou umístěny toalety zvlášť pro chlapce a dívky a úklidová místnost s plynovým kotlem pro vytápění přístavby. Součástí projektu je také připojení objektu přístavby na veřejnou infrastrukturu a vybudování nových zpevněných ploch.

„Finance se podařilo zajistit z přebytku rozpočtu. Je vidět, že se účelově využívají prostředky na projekty, které je nutné rychle zrealizovat,“ uvedl ekonomický náměstek primátora Pavel Kotas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient