Škoda odchází do tureckého Rizesporu

Tak už je to definitivní. Poté co nedošlo k dohodě mezi Slavii a tureckým klubem Genclerbirligi, tu byla jistá šance, že útočník Milan Škoda zůstane v Edenu. Nakonec však přecejenom odchází tato slávistická legenda do nejvyšší turecké soutěže. Posílí Rizespor, který je v současné chvíli na dvanáctém místě. Škoda se novému klubu upsal na rok a půl. Slavia ho uvolnila zadarmo.

“Nechcete věřit tomu, že se to může stát. Lídr, kapitán, osobnost, přítel, legenda. Dali jsme souhlas, aby dohrál svoji nádhernou kariéru tam, kde bude na svoji pozici nastupovat do zápasů v základní sestavě. Jedno je však jisté – do klubu se vrátí. Slavii a Milana Škodu nelze rozdělit,” napsal na Twitteru šéf Slavie Jaroslav Tvrdík.

Pro 33letého Škodu je to první zahraniční angažmá. Do Slavie přišel tento rodák z pražských Vinohrad v lednu 2012 z Bohemians 1905 v době, kdy Slavia bojovala doslova o přežití. Poté však přišly naopak doba sportovní hojnosti, kdy se právě Škoda stal symbolem slávistických úspěchů. V loňském roce však už příliš šancí v základu od trenéra Jindřicha Trpišovského nedostával.

Co se týká situace kolem druhé dlouholeté slávistické opory Josefa Hušbauera, jeho odchod do Levsku Sofia se zatím nekoná.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient