Search
Close this search box.

Škoda Auto v Mladé Boleslavi má nový automatický sklad malých dílů

Škoda Auto v hlavním výrobním závodě v Mladé Boleslavi otevřela automatický sklad menších dílů. Vysoký stupeň automatizace umožňuje zvýšení efektivity závodové logistiky menších dílů. Menší díly naskladňují roboty a přepravují je ze skladu přímo na montážní linky. Srovnatelný sklad provozuje Škoda Auto již zhruba rok ve svém závodě v Kvasinách.

Nový automatický sklad menších dílů otevřel Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky, spolu s Jiřím Cee, vedoucím logistiky značky, a Milošem Kovářem, zástupcem odborů Kovo MB. Do stavby automatického skladu menších dílů investovala společnosti Škoda Auto zhruba osm milionů eur.

V automatickém skladu se důsledně uplatňují principy Průmyslu 4.0. Naskladňování a vyjímání dílů z regálů probíhá plně automaticky. Menší díly se odtud dle potřeby dodávají just-in-sequence přímo na montážní linky. Na linku tedy přichází přesně v tom pořadí, v jakém budou montovány. Automatizace dovoluje další zvyšování preciznosti práce, další zrychlení logistických procesů a minimalizaci chybovosti. Roboty převezmou tělesně namáhavé činnosti a zaměstnancům tak uleví. Ti se pak budou moci věnovat jiným úkolům, jako je skenování štítků nebo pohyb malých přepravek na příjmu a výdeji zboží.

V novém automatickém skladu v Mladé Boleslavi se na plochu 2 000 metrů čtverečních vejde 71 000 přepravek typu KLT. Do 14 metrů vysokých regálů se za hodinu naskladní až 580 těchto malých plastových přepravek. Stejný počet přepravek se za stejnou dobu stihne i vychystat. Dva roboty díly naskladňují, dva další se starají o vyskladňování a just-in-sequence dodávky do výroby. S otevřením automatického skladu menších dílů v Mladé Boleslavi pokračuje společnost Škoda Auto v digitalizaci výroby, která je jedním z pilířů Strategie 2025.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient