Škoda Auto a zástupci města Mladá Boleslav diskutovali o rozvoji regionu

Ve středu 25. července se setkal předseda představenstva ŠKODA AUTO Bernhard Maier a člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar s primátorem města Raduanem Nwelatim, prvním náměstkem primátora Jiřím Bouškou a předsedou výboru pro spolupráci se ŠKODA AUTO a zastupitelem Mladé Boleslavi Robinem Povšíkem. Tématem diskuze byly zejména investice společnosti ŠKODA AUTO do rozvoje Mladoboleslavska.

Předseda představenstva Bernhard Maier informoval vedení města o záměru společnosti vytvořit Nadační fond ŠKODA AUTO, ve kterém budou alokovány již přislíbené prostředky pro rozvoj atraktivity regionu ve výši 30 milionů EUR. Bernhard Maier také zástupce města informoval o tom, že došlo ke schválení první sady projektů v hodnotě téměř 700 000 EUR. V rámci diskuze mezi zainteresovanými stranami vyplynul požadavek realizovat prioritně projekty pro zvýšení bezpečnosti. V první vlně se tedy výrazná podpora bude týkat městského kamerového systému, městské policie i záchranné služby, podpořena bude také práce s bezdomovci. ŠKODA AUTO plánuje v příštích třech letech vložit do rozvojového fondu pro region Mladá Boleslav celkem až 750 milionů korun.

Zástupci města informovali vedení společnosti o rozvojových plánech v oblasti Poplužního dvora a přilehlé oblasti pod hradem, zejména o stavu čtyř rozvojových projektů ve výši 80 milionů Kč investovaných městem, ke kterým se město zavázalo v roce 2017.

Mladoboleslavsko patří již více než 100 let k nejprůmyslovějším regionům v českých zemích. Podporou kultury, sociálních zařízení, sportovních aktivit a dalších projektů přebírá ŠKODA AUTO společenskou odpovědnost za regiony, ve kterých jsou umístěny její závody. Přitom automobilka úzce spolupracuje s oborovými a průmyslovými svazy, aby napomohla přípravě celé české ekonomiky na budoucí výzvy. Již v minulosti pomohla vyjednat ŠKODA AUTO pro Mladoboleslavsko veřejné investice do dopravní infrastruktury ve výši více než 850 milionů korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.